Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Naponta 5 mg Tritacet kell...

Naponta 5 mg Tritacet kell szednem: 145/90 vernyomasra. Van mas gyogymod?

Figyelt kérdés
Szeretnem elhagyni, mert lett egy vesekovem amin nagyon csodalkoztam. Nincs a csaladban. Annyi vizet iszom mint egy szomjas teve. Azt mondta az orvos, hogy lehet a gyogyszerektol, vitaminoktol is. Most a C vitamint felvaltom porral. Remelem jobb lesz, teljesen feloldom. A vernyomascsokkentore valami alternativa?

#Mas modszer
2022. jún. 25. 11:27
 1/3 anonim válasza:

Hány éves vagy, mennyire vagy kövér, történt rendes kardiológiai kivizsgálás a gyógyszer felírása előtt? Ez az érték önmagában nem tűnik annyira magasnak, hogy feltétlenül gyógyszer kelljen rá, lehet, hogy érdemes másik orvossal is megnézetni.

C vitamin helyett - főleg nyáron - fogyassz inkább némi zöldséget, gyümölcsöt. Egyébként C vitaminból csak nagyon nagy dózis (napi 4 g fölött) okozhat vesekövet, és teljesen mindegy, hogy milyen formában fogyasztod.

2022. jún. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
175/67 kg vagyok. EkG rendben. Napi 500 C vitamint szedtem. Azt hittem, hogy a tabletta okozhat ilyesmit. Engem is beszippantott a vitaminuzlet. Olyan hihetoen van eloadva. Kosz, hogy irtal. Amugy neha elkepedek, hogy ilyen kerdesre senki nem valaszol pedig rengeteg embernek van vernyomasgondja.
2022. jún. 27. 09:19
 3/3 anonim válasza:

Ne érts félre, semmiképpen nem állítom, hogy szükségtelen a vérnyomáscsökkentő, azt viszont határozottan kijelentem, hogy egy alapos kardiológiai vizsgálat nélkül (min. mellkasröntgen, 72 órás automata vérnyomás monitorozás, esetleg szívultrahang) ilyen mértékű vérnyomás emelkedésre nem írhatnak fel vérnyomáscsökkentőt. Ha esetleg nagyon sok sót fogyaszasz, az okozhat még ilyet.

Az 500 mg C vitamin télen jól jöhet, ennél sokkal fontosabb télen a D3 vitamin (napi 2000-4000 NE), esetleg még valami multivitamin, de meggyőződésem szerint konkrét vitaminhiány, anyagcsere zavar nélkül nyáron normális étrend mellett semmi ilyenre nincs szükség.

2022. jún. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!