Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az alkoholmentes sör ugyanúgy...

Az alkoholmentes sör ugyanúgy hatásos lehet vesekőre, mint az alkoholos?

Figyelt kérdés

2023. júl. 4. 11:00
1 2
 1/15 47. ***** válasza:
100%
Igen. A sok folyadék a lényeg.
2023. júl. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Csak nehogy véletlenül vizet igyál, az méreg. Inkább alkoholmentes sört döntsél magadba.
2023. júl. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Jobb is.
2023. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem iszom alkoholt, (ezért is a kérdés az alkoholmentes sörre) csak annyian írják/mondják a sört, hogy gondoltam az hatásosabb, mint a sima folyadék.

De akkor ezek szerint nem?

2023. júl. 4. 11:25
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
A sör valahogy gyorsabban szívódik fel.
2023. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Az alkoholnak vízhajtó hatása van, de ennyi erővel pálinkát is ihatsz, csak megfelelő mennyiségű vízzel öblítsd le.
2023. júl. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Avair2010 ***** válasza:
53%
A sör szerintem nem oldja fel a köveket. A WC vízkövén is például gellert kpanak a legjobb vízkőoldók, nem? A vesekővel szerintem általában irány a kórház.
2023. júl. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
92%

vesekőre az hatásos hogy nem eszel csokit, nem eszel parajt, kevesebb c vitamint zabálsz, egyél inkább citromot, este annyi vizet iszol, nem sósat nem cukrosat, simán vizet hogy éjszaka ki kelljen menjél pisilni, s éjszaka is bedobsz egy pohárral hogy reggel azzal kezdjed.

A lenyeg hogy vesédnél ne legyenek olyan vegyületek amelyek favorizálják a kristályok képződését (a fenti ételek ezért lettek felsorolva) illetve hogy a veséd amit kiszűr az ne tudjon megállni a vesében hanem legyen még folyadék utánpótlás ami elmossa, a kristályok összetapadását megelőzi az ha nem tudnak gyülekezni a vesédben.

2023. júl. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolso: koszi a sok tippet! Amugy rengeteget iszom! C vitamint nem szedek, mert sajnos nalunk a vesekovesseg a csaladban gyakori, ugyhogy minden ilyen követ csinalo szart kerulok…
2023. júl. 6. 10:07
 10/15 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki, hogy milyen típusú kő, nem biztos, hogy ezeket kell kerülni. Van vagy 20 féle, és ezek java kálcium alapú. És ne sörrel próbálkozz, abból nem lehet olyan sokat inni, mert tele van kalóriával, alkohollal, szénsavval, amik mind gondot okozhatott, ha napi 4-5 litert fogyasztasz. Én írtam, hogy az alkohol vízhajtó hatású, tehát alkoholmentes helyett inkább simán vizet igyál. 1,5 literes palackot használj, abból napi 3 már jó. Így tudni fogod, hogy valóban megittad-e a szükséges mennyiséget, vagy csak úgy érzed, hogy sokat iszol.
2023. júl. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!