Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az alkoholmentes sör káros?

Az alkoholmentes sör káros?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Általában egész nap probálok csak vizet inni viszont pár naponta mindig megjön a kedven valami jó hideget inni és olyankor általában veszek egy alkoholmentes sört. Alkoholosat nem szeretnék az alkohol miatt. Viszont a kóla, energiaital meg egyértelműen károsabb. Szerintetek ez rossz függőség és lehet belőle valami probléma? Egyszerűen szeretem az ízét és jó néha kikapcsolódni. 2-3 naponta szoktam inni a nyári meleg miatt.
2022. jún. 5. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Hát ha ez függőség, akkor mindenképp rossz, hiszen alapvetően minden pszichológiai függőség problematikus, hiszen egy kényszer.

Viszont a sörrel a tényleges probléma valóban az alkoholtartalma. Az alkoholmentes sörrel ez a faktor kikerül a képletből, ezáltal kapunk egy növényi alapú italt, ami nem hiszem, hogy káros lenne fiziológiailag. Olyan sört válassz, amiben nincsenek teljesen feleslegesen hozzáadott anyagok, csak víz, maláta, komló. Abból nem hiszem, hogy olyan nagy bajok származhatnak az egészségedre nézve.

2022. jún. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Heti kettőtől semmi bajod nem lesz. Sokkal jobb mintha energia italt innál.
2022. jún. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az alkoholos káros, attól a májacskád rákos!
márc. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!