Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire kell nagyon aggódnom...

Ice-ozsé kérdése:

Mennyire kell nagyon aggódnom a vérvételem eredménye miatt? Mennyi idő lehet a májam gyógyulása? Sör az a benne lévő "minimális" alkohol miatt rossz, vagy más miatt is? Tehát az alkoholmentes sör is rossz a májra? . STB.

Figyelt kérdés

Voltam vérvételen és az alábbi értékeket mérték, ami rossz.


GOT GOT /ASAT/ + 48,9 U/L 0,0-35,0

GPT GPT /ALAT/ + 116,8 U/L 0,0-45,0

GGT Se GGT + 328,0U/L 0,0-55,0

CHO Se Koleszterin + 5,38 mmol/l 2,3-5,2

TG Se Triglicerid + 6,4 mmol/l 0,4-1,7


Mint később kiderült, hogy ez egy máj betegség.

Egyenlőre csak a kardiológusom látta a leletet, a körzetihez ez után megyek.

A kardiológus FenoSwiss kapszulát írt ki.

De az szerintem nem a májra írta, hanem a zsíros véremre.

Gondolom a májra majd a körzeti fog valamit írni.

Mivel általában azt szokták mondani, hogy több véleményt meg kell hallgatni, így itt is kíváncsi vagyok a véleményekre, és arra, hogy mennyire "gáz" az esetem.

Annyit még ellentmondnék a dologról, hogy alkoholt csak sört iszok rövidet és bort nem.

Mint utólag kiderült, az sör is épp oly ártalmas mint a többi.....

Zsíros és fűszeres ételeket sem vetem meg, sőt....

Dohányozni is dohányzok (dohányoztam).

Nos egyenlőre amit pár már elkezdtem az a dohányzás abbahagyása illetve e-cigivel való helyettesítése (az, hogy az ártalmas vagy sem megoszlanak a vélemények, szerintem annyira nem mint a normális cigaretta).

A zsírt otthon lecserélem olajra.

A sörrel kapcsolatban viszont kérdéseim lennének.

Magában a sörben lévő minimális alkohol a baj?

Tehát akkor alkoholmentes sört lehet inni?

Minden véleményre kíváncsi vagyok, tehát mit lehet és mit nem, illetve mi az amit lehet, de csak nagyon mértékletesen és keveset, milyen gyógyszer az ami jó lehet....


2013. ápr. 17. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyógyszerrel kapcsolatban kizárólag az orvosodra hallgass.


Itt vannak kaják felsorolva amik máj kímélőek. Hasznosítsd! Ja és az alkoholt, cigit felejtsd el!

[link]


Üdv.Egy szintén hasonló problémákkal küzdő, szintén dohányos.

2013. ápr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az alkohol rendszeres fogyasztása nagy megterhelést ró a májra, az teljesen mellékes, hogy miben van az alkohol: sörben, borban, rövidben, vagy napi egy kiló rumos meggyes bonbonban.

De ugyanakkor egy ilyen lelet miatt még nem kell kétségbe esni, nagyon sok mindentől függ, hogy a vérvétel eredménye hogyan alakul. Függ pl. attól is, hogy a vérvételt megelőző egy-két nap mit ettél és mit ittál, ha ittál sört akkor mennyit. Ha éppen ezekben a napokban rúgtál ki a hámból mert mondjuk épp szülinapot ünnepeltetek akkor szinte biztos, hogy a májfunkciós értékek emelkedettek lesznek.


Az oké, hogy ezentúl amit csak lehet olajjal készítesz zsír helyett, de próbálj több friss zöldséget és gyümölcsöt enni, ami éppen terem, szóval idényjellegűt. Ezzel hosszú távon várható a koleszterin szint csökkenése. Ha szendvicset készítesz akkor vaj helyett használhatsz Flora margarint is, bár elég húzós az ára. (de a cigi és a sör árából simán kijön. :D)

Egyél egy héten legalább egyszer halat, hazait vagy tengerit, mindegy. Ne mindig sertéshúsból készíts finomságot, főzzél-süssél szárnyast; csirkét, pulykát.


Még a májra visszatérve egy szó erejéig: azt hiszem recept nélkül kapható gyógyszertárban Silegon tabletta. Hasznos lenne napi 2x1 tabletta szedése, most olyan kúra szerűen.


Bocs, hogy ilyen hosszú lett, pedig igyekeztem tömören fogalmazni.

2013. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Még amit kérdezni szeretnék, hogy edzés illetve izomnövelés céljából szoktam szedni CSAK TERMÉSZETES Aminosav (például BCAA) készitményt illetve fehérje készítményeket (szójafehérje, búzafehérje, sárgaborsó fehérje..)

Ezek a készítmények ugye nem ártanak így nekem illetve a májamnak?

Mert valahol mintha olvastam volna, hogy az aminosav még jót is tesz az én esetemben?

Köszönöm a válaszokat

2013. ápr. 20. 09:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én egyrészt májbeteg vagyok alapból, másrészt kedvelem a sört (pl hétvégente megiszom néhányat, na jó azért nem 20-at...) is, kimondottan rossz laborra számítottam, erre a labor eredmény szinte tökéletes lett...


Érdemes lenne a dokit egyenesen megkérdezned, mert könnyen lehet, hogy tök más okozza a rossz értéket!!!

2013. júl. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!