Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Használtál már középfülgyullad...

Használtál már középfülgyulladásra CBD olajat közvetlenül a fülbe csepegtetve?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már 3. hete "gyógyulási folyamatban" van a középülgyulladásom, jelenleg már "csak" őrjítően tud viszketni (mindkettő), de ezen semmi sem segít. Mivel, hogy már kezdek megbolondulni, gondoltam a CBD olajra, hátha már bevált valakinek.


Érdekelne a gyógyulási idő, a fájdalom mértéke és, ha lehet minden információ arról, hogyan használtad.



2023. okt. 23. 07:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén meglepődnék, ha tényleg segítene rajta. Nekem az ilyen “mindenre is jó” csodaszerek mindig gyanúsak, márpedig a CBD olajat pont így hirdetik. Nekem pl ajánlották már szemgyulladásra, megfázásra, colitis ulcerosa és benőtt köröm kezelésére is…
2023. okt. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér.
2023. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valakinek hasznos lenne:


Kipróbáltam, éjjelre csepegtettem belőle. Az első cseppentés szúró volt, elég kellemetlen. (valószínűleg a hideg miatt, hűtőben van tárolva az olaj, elég mélyre cseppentettem.)

A maradék kifolyt olajjal bekentem a fültövem, szinte szárazra bele maszíroztam. Azonnal enyhítette a viszketést.

Másnap már csak néha viszketett, estére pedig már teljesen elmúlt. Viszont visszatért a szinte teljes dugulás másnap estére. Nem tudom, hogy az olaj, vagy a fültőben levő gyulladt trutyi miatt.. ezért hidrogén-peroxid alapú spray-el fújattam bele és valami sárga kijött. Nagyon "hangosan" oldotta a dolgokat. Ezt a sprayt már a kezdeteknél is használtam a dugulás miatt, mert reménykedtem, hogy csak zsírdugó, de az orvos megállapította, hogy tiszta a fülem, de gyulladt. Akkor még nem távozott semmi a fülből.

A dugulás megszűnt, a viszketés nem tért vissza, már csak néha enyhe fájdalmat érzek (mint amikor enyhén huzatot kap a hideg széltől a fülünk), de napról napra jobb.

1x használtam az olajat eddig..

Most 1 hét után újra cseppentek bele, de már csak minimális mennyiséget.

Még enyhe nátha, orrdugulás fennál, ez bizonyára késlelteti a javulást. De igyekszem nyitva tartani a járatokat az orrspray segítségével, az orvos utasítása szerint.


Remélem nem sokan kerülnek ilyen helyzetbe, de ha mégis, akkor nekem az olaj így bevált. Remélem tudtam segíteni ✌️

2023. okt. 29. 11:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell CBD olaj csilliókért. Kb ezer éve csepegtetnek étolajat fülbe hasonló problémákra. Az egyik legklasszikusabb házi gyógymód. XD
2023. okt. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha már volt otthon... :)

Az étolajas megoldásról nem tudtam bár, ha ezt hamarabb írod, nyugodtabban csepegtetek CBD olajat :D

A CBD előállításához nincs szükség méreganyagokra (csak alkoholt használnak), mint az átlagos étolajnál (pl. hexán alkohol helyett - csak, mert olcsóbb + még a többi..)

dec. 17. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!