Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Akut leukémia miatt fél évig...

Akut leukémia miatt fél évig kemoterápiával kórházban kezelt, de másfél éve már otthon kvázi tünetmentesen levő, de kemogyógyszeres kezelés alatt álló személy szedhet-e homeopátiás szereket esetleges megfázásra, lázra, fájdalomcsillapításra, stb?

Figyelt kérdés
2009. jan. 16. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy gondolom, hogy az ilyen betegek immunrendszere a kezelések miatt gyengébb. Én esetükben az ilyen jellegű betegségek kezelését is a kezelő orvos tudtával az általa javasolt gyógyszerekkel tudom elképzelni.
2009. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Volt ismerősöm, akinek ez volt a betegsége, és az orvosi kezeléseken kívül különböző étrendkiegészítő csodaszerekkel is próbálták jobb állapotba hozni. Ha használni nem is biztos, hogy használt, de nem is ártott.Úgy gondolom, hogy a homeopátiás szerekkel sem lehet gond, de a biztonság kedvéért én megkérdezném a kezelőorvost.
2009. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A homeopátiás szerek egyáltalán nem használnak, hatékonyságuk vetekszik a csapvízével. Nyugodtan szedheted kemoterápia mellett is, bár akkor épp olyan fölösleges, mint egészséges embereknek.


[link]

[link]

[link]

[link]

2009. jan. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló, az a baj, hogy a kórházi orvosa, akihez kontrollra jár a leukémia miatt, hasonlóan nem hisz a homeopátiában (és egyéb természetgyógyászati dolgokban), mint a 3. válaszoló (akinek szintén köszönöm a hozzászólást). Egyébként nem rólam van szó, hanem édesanyámról. Egyéb term.gyógy. szerek, amiket a leukémiára szedett, azok jó hatással voltak rá egyébként. Ha viszont pl. megfázik, vagy begyullad egy gerincidege, tehát valami más betegsége van, alig tudják valamivel kezelni, mert minden ún. hagyományos gyógyszer rontja a vérképet.
2009. jan. 16. 19:00
 5/7 anonim ***** válasza:

A 3. válaszoló vagyok.


A gyógynövények felhasználása nem egyenlő a homeopátiával. Magyarországon létezik is egy külön kategória a "gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény", amelybe nagyobbrészt gyógynövények tartoznak, amelyek jótékony hatása bizonyított, de senki sem vette a fáradtságot, hogy gyógyszerként törzskönyveztesse őket. A gyógynövények értő kézben kifejezetten hatékonyak tudnak lenni, bár figyelni kell rá, hogy nehogy rontsák a szedett gyógyszerek hatását.


A homeopátiában az alapfeltételezés őrültség, nevezetesen, hogy ha egy adott hatóanyagot egymilliószorosára hígítunk, hatásosabb lesz, mint töményen. Ez körülbelül azt jelentené, hogy egy korsó sörtől sokkal jobban be lehetne rúgni, mint fél liter tisztaszesztől sőt, ha csak egy csepp sört oldanánk fel egy korsó vízben, attól még sokkal jobban be kellene állni, pedig a tapasztalat éppen ennek az ellenkezőjét igazolja. A "magyarázatként" felhozott energiaátadás és társai pedig egyszerűen halandzsa.

2009. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak:

A homeopátiának nem az a lényege, hogy hígítva hatásosabb, mint töményen, hanem az, hogy töményen MÉREG, hígítva viszont gyógyhatású.

Én őszintén szólva nem nagyon hiszek a homeopátiában, de sokan dícsérik, ezért nem zárom ki, hogy valóban hatásos lehet. De tekintve azt, amit fent írtam, egy ilyen súlyos betegségnél történő használata véleményem szerint mindenképp orvosi jóvájagyást igényel.

2009. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket, de azt hiszem, kezd off lenni a téma, nem az volt a kérdés, hogy ki ért egyet vagy hisz és nem hisz a homeopátiában. Kérlek, erről egy megfelelő fórumban folytassátok az érvelést. A kérdést lezárom, majd máshogy megoldjuk. Köszi!
2009. jan. 18. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!