Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gerincsérvnek van valamilyen...

Gerincsérvnek van valamilyen "házi" gyógymódja, vagy bármi ami felgyorsítja a gyógyulást?

Figyelt kérdés

Edzés közben (csigás letolás) valószínű túlerőltettem a gerincemet, és azóta nagyon fáj a derekam, és néha le nyilal a lábamba a fájdalom, meg a lábaim össze vissza felváltva belül fájnak mintha a csontom fájna. A lábam párszor elzsibbadt, és nap elején még annyira nem vészes, de nap végére fáj az egész derekam. A járás is fáj, és néha a lépéseknél mintha becsípődne az ideg.


Anyumnak is gerincsérve van, és azt mondta neki az orvos, hogy nem tud vele mit kezdeni, majd jöjjön vissza ha már lebénult a lába.......

Ismerősöm meg azt mondta, hogy neki kb fél éve derült ki, ugyan ilyen tünetei voltak mint nekem elment orvoshoz, onnan elküldték mindenhova (szakorvos, ideggyógyász, idegsebész, röntgen, ct, mr) a ct-re meg az mr-re kb 3 hónapig kellett várnia, és az orvosok is tudják, hogy gerincsérve van, de mindenki *


2010. dec. 30. 00:00
 1/9 A kérdező kommentje:

folytatom*

mindenki az eredményre vár, és eközben ismerősöm állapota sokkal rosszabb lett, és sokkal jobban fáj neki, mint eddig.

ő manuálterapeutát javasolt. Neten meg olvastam hogy ha pihentetem akkor elmúlik, meg láttam valami denevér ágyat, meg olvastam a gyógytornát...stb. Van valakinek valami konkrét ötlete vagy tanácsa, hogy mit tudnék csinálni?

Amúgy 23 éves vagyok még csak, nem szeretném ha életem végéig ezzel kéne küszködnöm. Az edzést is most szüneteltetem és a későbbiekben is majd csak nagyon óvatosan, kevesebb súlyokkal és extralassan fogok csak próbálkozni.

A válaszokat előre is köszönöm szépen!

2010. dec. 30. 00:05
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem akarok hosszasan írogatni, a lényeg, hogy a konzervatív terápiának nem rosszabbak az eredményei, mint a műtétnek, ami után a betegek 80-90%-ánál egy-másfél év múlva kiújul a panasz.

Tehát jó a manuálterápia (ha találsz megfelelő szakembert) és nagyon jó a denevér-ágy is.

Azt is tudomásul kell venni, hogy van, aki hajlamosabb az ilyen problémákra és tetszik-nem tetszik, kénytelen lesz abbahagyni az edzést, mert az sokat ronthat a helyzeten. Nem lesz kockahasad, na bumm. Még mindig jobb, mint később bottal járni.

2010. dec. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Én is 23 éves vagyok (F).

nekem tavaly derült ki, hogy gerincsérvem van. Az ideggyógyász nagyjából leszarja, és a házi orvosom is, mind a kettő azt mondta,hogy akkor menjek vissza, ha rosszabbul leszek, illetve visszatér a fájdalom.

Voltam gyógytornásznál, illetve infúziós kezelésen is, ezután jobb lett, de nem az igazi.

Ezután kerestem egy manuálterapeuta, csontkovácsot, 2szer jártam nála kezelésen, azóta különösebb fájdalom nem jelentkezett (KOPP-KOPP), és csinálom itthon az általa javasolt hát, has erősítő gyakorlatokat.

2011. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a masszőr észreveszi a gerincsérvet?

nekem is fáj a hátam 1.5 éve kb, de csak hátedzések után kicsit. enyhe gerincferdülésem van azt tudom, viszont kb 3 hete nagyon megfájdult és el se múlt. azóta lecseréltem a sulitáskámat(ami oldalra húzott) valamint elmentem 2-szer úszni és nem edzettem hátra. semmi fájdalom 1 hete. vajon lehet ez is gerincsérv vagy csak a gerincferdülés miatt van?

2011. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hali utolsó!

a masszőr tudja észrevenni a gerincsérvet. lehet az akár 1mm-es is, de akár nagyobb is.. MR-en vagy CT-n lehet kideríteni, még a röntgen sem biztos, hogy kimutatja. de ha gerincferdülésed van mindenképp felejtsed el az olyan oldalas táskákat. ha már másfél éve fáj, akkor ideje elkezdeni odafigyelned rá, és megkeresni az okát, nehogy komolyabb baj legyen. próbáld ki hogy a földön alszol..nekem a derekam fájt amúgy, és amióta a földön alszok, magam alá téve pár takarót, azóta nem nem szokott úgy fájni. (nem az a lényeg, hogy kemény legyen amin fekszel, hanem az, hogy egyenes)

és találtam egy jó oldalt ahol gyógytornás gyakorlatok vannak képekkel, leírással, azokat is próbáld ki, lehet még helyre is tudod hozni a gerincferdülésedet ha odafigyelsz rá. a csontkovács is tud amúgy segíteni benne.

[link]

van 17 gyakorlat..néha én is szoktam csinálni, és olyankor kicsit "felfrissül" a hátam.

és szerintem ha hátedzés után fájni szokott, akkor valamit nem jól csinálsz...mert a legtöbb hátgyakorlat "egyenesíti" a gerincedet...(pl húzóckodások) ha szoktál evezni, próbáld ki, hogy akkor is fáj-e a hátad ha azt kihagyod az edzésből.

vagy próbáld ki úgy, amit én fogok mostanában lassan, óvatosan elkezdeni. vegyél vissza a súlyokból, és inkább a gyakorlat szabályossága legyen előtérben. És próbáld meg a lehető leglassabban csinálni a gyakorlatokat.

és még szerintem próbáld meg kerülni az olyan egykezes gyakorlatokat, amikor csak egy oldaladat nyomja a súly. (pl tricepsz nyújtás fej fölött egy kézzel, vagy oldalemelés egy kézzel)

várom a tapasztalataidat! :D

minden jót

2011. jan. 24. 10:06
 6/9 A kérdező kommentje:

egy "sima" gerincferdülés az nem fáj, viszont ha gerincferdülésed van akkor sokkal nagyobb az esélyed arra, hogy kialakuljon a gerincsérv. ha lesugárzott a lábadig a fájdalom vagy villámszerűen beszúrt akár a talpadig akkor az tuti gerincsérv..

az a baj, hogy sok gyakorlat húzza a derekat...vagy ha a súlyzót úgy veszed fel, hogy lehajolsz, és nem leguggolsz és egyenes háttal emeled fel...stb. szóval oda kell figyelni nagyon

2011. jan. 24. 10:12
 7/9 anonim ***** válasza:
köszönöm a választ:) szóval: az én hátfájásom nem a derekam környékén van, hanem a lapockámnál. ma is voltam edzeni (vállaztam) és utána megint érzékeny. azt nem mondanám,hogy fáj, de olyan mintha el lenne fáradva a hátam bal oldala. 3 hete amikor megfájdult erőteljesen a hátam ösztönösen a földön aludtam, de nem javított a helyzeten. köszönöm mégegyszer a tanácsokat!
2011. jan. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hali! Nem csak a deréknál lehet gerincsérv! lehet az bárhol...

akkor itt szerintem az edzéssel lesz a probléma...próbálj meg szerintem visszavenni a súlyból, és sokkal lassabban csinálni a gyakorlatokat. vagy időnként el kellene járnod csontkovácshoz. és a gerincferdülésed el is tudná tüntetni! lehet az csinálja a galibát..most mivel ferde nem egyenletesen oszlik el minden teher a gerinceden...így ahol több a teher ott már kezdi "unni" a szervezeted azért jelez a fájdalommal.

egy csontkovács kb 5-15.000 forintig dolgozik...ez változó...de mindenesetre megérné befektetni szerintem .:) minden jót!

2011. jan. 25. 10:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudok segítséget a gerinc betegségekre. Bárhol van a baj , bármi. Írj a következő e-mailra: etorok52@gmail.com-ra
2011. jan. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!