Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Refluxbetegségem és nyelőcsőfe...

Refluxbetegségem és nyelőcsőfekélyem van, valamint enyhe gyomorgyulladásom. Létezik erre alternatív kezelési mód?

Figyelt kérdés
Nem hangzik túl biztatóan, hogy ezentúl folyamatosan bikaerős gyógyszert kell majd szednem...
2009. febr. 17. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem a refluxra és a gyomorpanaszokra a biorezonancia volt a megfelelő segítség, nem kell szednem a gyógyszert, jól érzem magam. Próbáld ki.
2009. febr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt találtam Neked,kissebb életmódi változtatásokkal nem kell örökké gyszereket szedned.Lehetsz hosszabb ideig panaszmentes is,aztán néha-néha előjön,elég ilyenkor gyszert szedned.

A férjemnél 5 éve diagnoztizálták,azóta 1x jelentkezett újra.

2009. febr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

A biorezonanciáról még nem hallottam semmit, de most utánanézek... A doki azt mondta, hogy ezt a betegséget nem lehet megszüntetni, csak kezelni úgy-ahogy. Meg persze ha már az egész nyelőcsövemet szétmarta a gyomorsav, akkor esetleg műteni lehet. :(

Nagyon elszomorít, hogy azt gondolják, a párna felpolcolása és a kávé elhagyása (ez nálam nem megy) megszünteti a panaszokat. Azt olvastam, hogy a gyomorzáró izom renyheségét a vegetatív idegrendszer károsodása okozza. Akkor meg miért nem az okokkal csinálnak valamit?

2009. febr. 17. 17:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A vegetatír rendszeredet nem lehet "kezelni",ezért csak a tüneti kezelés jöhet szóba.Ez nálad egy anatómiai elváltozás.De ne ilyedj meg a felvilágosítástól amit kaptál,mert a felnőtt lakosság 60%-nak megvan ez a betegsége.És Te hány emberről hallottál a környezetedben akinek ki kellett metszeni egy darabot a nyelőcsövéből.Egyet sem szerintem.Szóval szerintem a gyógyszeres kezelés akkor fontos amikor súlyos tüneteid vannak.Aztán amikor éppen nem ég annyirra akkor elég a diéta.És hidd el a jövőben többet lesz jobb a betegséged mint rosszabb.Nem csak a kávé számít,hanem a fűszeres,zsíros ételek,a paradicsomos ételek,a savasságot okozó gyümölcsök stb,esti lakmározás ,rendszertelen étkezés,stb.Ne bonyolítsd túl a diétát,mindíg reggelizz,hogy ne legyen üres a gyomrod,és a reggeli ne 3 kávé legyen.Kevesebbet egyél zsírban sült ételekből,fűszeres ételekből,szóval amiktől már máskor is érezted,hogy jobban ég.De a legfontosabb,hogy ne edd túl magad!Csak annyi mennyiséget egyél amitől nem érzed,hogy feszül a gyomrod.Ha kezded érezni,akkor hagyd abba,mert csak gondot okozol magadnak.És főleg ne este egyél,sokat.A gyomorégés állt. éjszaka jelentkezik,főleg azért mert este jól bevacsorázunk.Szóval többször egyél inkább kevesebb mennyiséget,és este tényleg csak kevés vacsora legyen.Ha elmész otthonról evés nélkül,akkor pár darab kekszet vigyél magaddal,hogy sz.e. tudj enni valamit.

Ezek olyan tanácsok amiket mindíg hallunk mindenféle "folytassunk egésségesebb életmódot" beszélgetésben.

Jobbulást kívvánok,Neked,és ne lásd olyan borúsan a jövődet,ha kitapasztalod,hogy milyen étkezés a legjobb Neked,akár évekig is ellehetsz tünetek és gyszer nélkül!

2009. febr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszönöm a te válaszodat is! :)

Tudod, nálam egy icipicit nagyobb a rizikófaktor, lévén a nagyapám gyomorrákban halt meg. Eleinte ugyanolyan tünetei voltak, mint nekem: reflux, gyomorégés... Az orvosok neki is azt mondták, hogy polcolja fel a párnáját, és ne egyen semmit (vagyis konkrétan zsíros, cukros, fűszeres, szénsavas, paradicsomos, egyéb gyümölcsös - kivéve banán-, habos, lisztes, tartósítószerrel kezelt, alkoholos, hideg, meleg, koffeint tartalmazó, stb. kajákat. Őszintén hány olyan étel van, ami nem esik bele egyik kategóriába sem?). Aztán mikor a panaszai súlyosabbak lettek, neki is savkötőt írtak fel, mint nekem. Aztán egyszer csak elkezdett vért hányni: ekkor már nem lehetett segíteni rajta, fél év alatt elment, szörnyű kínok között.

Nos, én ezt szeretném elkerülni.

Tisztában vagyok az egészséges táplálkozás alapjaival, rendeteget olvastam a témában, és igyekszem betartani az utasításokat (pl. este hat után már nem eszek semmit, és csak vizet iszok, sokszor eszem keveset, blablabla), de az a nagy büdös helyzet, hogy semmit nem segít. Semmivel sem lett jobb az életem, az egészségem, mióta "egészségesen élek". Ráadásul most itt van ez a reflux is. :P

2009. febr. 20. 21:24
 6/7 yoshimitcu ***** válasza:
Szia hogy vagy azóta?
2021. okt. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mizujs hogy vagy?
2023. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!