Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Volt bennem egy kullancs mit...

Volt bennem egy kullancs mit tegyek?

Figyelt kérdés
tegnap voltam erdőbe este fele és ma délutánra vettem észre h van bennem egy kullancs... kivettem a helye még prios, csak nem tudom van értelme elrakni a kullancsot és elvinni az orvoshoz? :D meg nézik h fertőzött-e a kullancs vagy sem... szerintetek? :D
2011. máj. 2. 15:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Kinek viszed a kullancsot! Az előző kommentelő bnőjének?? :-DD

Bocsi, de úgy írtad, olyan 2értelműen...

Természetesen nagyon sajnálom szegény lányt...rohadt egy dögök ezek a kullancsok!

Vidd a dokihoz!

2011. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

szia!


Pár éve volt egy olyan kezdeményezés, hogy ha bemégy a patikába, adnak olyan borítékot, amiben felküldheted Pestre a kullancsot, ők meg megnézik, hogy fertőzött-e. Nem tudom, hogy ez él e még, de szerintem érdeklődd meg, és kérj mindenképpen agyhártyagyulladás elleni oltást! Sajnos a Lyme kór ellen nincs oltás, figyeld magad. Ha olyan nagy piros folt jelenik meg rajtad, amelyik vándorol, és a közepe fehér, akkor irány a doki!

2011. máj. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Aki manapság kullancs miatt agyhártyagyulladást kap az meg is érdemli. Van rá védőoltás. Csak el kell tipegni a gyógyszertárba, meg kell venni az egyébként nem drága oltást, és be kell adatni. Probléma megoldva. A Lyme-kór pedig antibiotikumokkal kezelhető.
2011. máj. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

a 24 órás válasz hülyeség!

anya is rögtön kivette, mégis lyme kóros lett

2011. máj. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
12%
ezt ki hazudta neked hogy a lyme kór ellen nincs oltás?
2011. máj. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak:

Ha esetleg eddig azt hitted, hogy van oltás a Lyme-kór ellen, most nagyot fogsz csalódni! Ugyanis nincs. Csak agyhártyagyulladás ellen van. Az pedig a kullancs-encephalitis.


[link]


[link]

2011. máj. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
ilyenkor már késő beoltatni magam agyhártyagyulladás ellen?
2011. máj. 3. 00:02
 18/27 anonim ***** válasza:
Na? Voltál dokinál??? Mi volt??
2011. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Lyme-kór : ellen szednem kell 1-2 hétig gyógyszert, h megelözem a kialakulását.

megnézte a csípést azt mondta valószínűleg ez az lesz, mert ez a bőrbetegségek közé tartozik és nekem fel volt dagadva egy kicsit és piros volt. (kb mint egy jól megdagadt szunyog csípés úgy néz ki)


Agyhártyagyulladás:

- ellen azt mondta most már nekem kell várni 1 hónapot az oltásig.

- első oltás után kell egy emlékeztető oltás 30 nappal utánna. utána pedig 1 évre rá kell még 1 oltás.

tehát összesen 3 oltás kell.


kullancsot nem kérte el, mert Agyhártyagyulladás ról már ilyenkor "lecsúsztam", Lyme-kór-ra pedig már most szedem a gyógyszert.


amit most felírt oltást Agyhártyagyulladás ellen az 4200 ft.


Lyme-kór ellen ezt írta fel ami durván 1700 ft.

[link]

2011. máj. 3. 14:44
 20/27 anonim ***** válasza:

[link]


"Csak semmi pánik!


Nem kell kétségbe esni, ha kullancsot találunk az állatban (ha már befúródott, akkor sem)! A fertőzött kullancs nem üríti azonnal a kórokozót. A kutatások szerint minimum 24 óra vérszívás után ürítenek csak kórokozót a kullancsok."

2011. máj. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!