Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gerincbetegsegbol felepultek:...

Gerincbetegsegbol felepultek: hogyan csinaltatok?

Figyelt kérdés

Szeretnem megtudni, ha van itt olyan aki gerincbetegsegbol/kronikus hatfajasbol/gerincferdulesbol hatekonyan "felepult" ti hogyan csinaltatok?

Az orvos kuldott gyogytornara es az segitett?

En mar csinaltam gyogytornat es uszast is de nem segit semmi.Probalok kerdezoskodni, hogy van e valami jo torna vagy modszer ami visszafordithatja vagy megalltithatja a gerinferdulest/hatfajast?

Segitsegeteket koszi :D


2009. máj. 13. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézz utána az Alexander-technikának. Nem gyógyítás, mégis orvosi kutatások igazolják a hatékonyságát. Van két gerincsérves ismerősöm is, akiknél bevált.
2009. máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszi a gyors valaszod, dobtam is ra egy huvelykmatyit :)

Varom a tovabbi tapasztalatokat!

Udv

2009. máj. 13. 23:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Az AT-t én is próbáltam, csinálom, bevált.
2009. máj. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kollégám a rossz emelés után egy héttel vált teljesen mozgásképtelenné. Már éppen mentőt akartak hívni, amikor egy gyógytornász, aki mellesleg Thai-masszázst is csinál, meglátogatta őt és kb egy óra múlva saját lábán ment ki a WC-be. Amit én találtam a dologról, hogy gerincsérv esetén a legnagyobb rossz, amit tehetnek, ha az orvosok szabdalni kezdenek. Egyszerűen csak el vannak csúszva a csigolyák. Az izmok megfelelő mozgatásán keresztül a masszázs során helyre illesztik a dolgokat és kész. Persze az is hozzá tartozik, hogy mit vagy hajlandó tenni önmagadért. Ha ugyanis ott folytatod, ahol abba hagytad, akkor várhatóan ismét belefutsz ebbe a problémába. Hát igen, mozogni kell! De az otthon végezhető gerinctorna még sem egy maratoni futás!
2009. máj. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom Neked is!

Hat en mozogtam eleget, versenyszeruen boxoltam, de key eve abba kellett hagynom, mert annyira faj a hatam.Gerincferdules es ahogy mondtad a csigolyak elcsuszasa okozza, de nekem a masszazs meg rontott rajta.Az orvosokban nem hiszek, ezert probalok valami mas megoldast talalni, mert mostanra mar annyira faj, hogy van hogy napi teendoket kell megszakitanom emiatt.

2009. máj. 21. 10:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha érdekel tudok neked segíteni, email cimemen keress meg.
2009. okt. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!