Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a probléma? /tanulás/

Mi lehet a probléma? /tanulás/

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek. 18 éves fiú vagyok, egy kicsit túlsúlyos, azon kívül nincsen más problémám. Amikor középiskolába kerültem, a tanulás rendkívül jól ment. 9-ben hozzá kellett szoknom a tempóhoz, azonban már 10-ben nagyon jól ment a tanulás, meg is volt az eredménye, 4.6-os volt az átlagom. Azután jött a 11. osztály, az első hónapban jól ment a tanulás, azonban voltak nehézségeim. De azt gondoltam, hogy egy kis bemelegítés kell az agyamnak, és rendbe fogok jönni. Azonban nem így lett. Nagyon nehéz lett a tanulás, egy oldalt, egy leckét nagyon nehezen tudok megtanulni, ha meg is tanulom, 2 nap múlva már a felére sem emlékszem. Ha felsorolást látok magam előtt, akkor abba már bele sem kezdek. Harmadikra az év végi átlagom 4.12, negyedikre 4.00 lett, nagy erőfeszítések közepette. Sajnos most sem megy a tanulás. Így érettségi előtt vagyok, tudnátok-e valamit ajánlani nekem? Pszichológus, esetleg egy vitamin, egyeztessek háziorvossal? Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 21. 16:17
 1/3 anonim válasza:
mi pontosan a problémàd? nem tudsz koncentràlni,odafigyelni? probàlj meg màs környezetben tanulni, esetleg könyvtàrban, vagy az udvaron, parkban, nekem ezek régen segitettek:) Egyébként a négyes àtlag szerintem elég jo negyedikben:)
2012. márc. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos a környezetváltoztatás nem nagyon segített. Eddig kollégiumban tanultam, hazajöttem, hogy hátha itthon jobban fog menni, de sajnos nem. A problémám részletesen: Ha nekiállok tanulni, akkor van, hogy elkezdek másmire gondolni. Ez még a kisebb gond. De amikor elkezdek koncentrálni, és fél óra múlva is ugyanott tartok, akkor frusztrált leszek és elkeseredett, akkor már nem tud nagyon semmi sem érdekelni, és egyszerűen nem tanulom, meg, volt olyan, amikor kipuskáztam. Pedig nagyon szorgalmas vagyok, most is az, de elkeserít, amikor nagyon nehezen, de megtanulom valahogy, és következő nap dolgozat közben nem jutnak eszembe a dolgok. Felfoghatatlan. Köszönöm a segítő szándékot!
2012. márc. 21. 16:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Régen még egy tananyagból egy hónap múlva is tudtam volna idézni, mert eszembe jutott a felépítés, de most már nem. Az érettségi közeledtével még jobban aggódok, nem tudom, hogy mi legyen. Esetleg háziorvossal beszéljek? Nem gyógyszerezni akarom magam, vagy valami ilyesmi, de ha esetleg elmondja, hogy mi lenne a jó, gyógyszermentes megoldás?
2012. márc. 21. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!