Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Súlyos vashiányra gyógyszer,...

Súlyos vashiányra gyógyszer, vagy kidolgozott étrend lenne a jobb?

Figyelt kérdés

Szóval, a helyzet a következő. 20 éven felüli férfi vagyok. Fiatalabb koromban is volt már vashiányom, ám az nem lett kezelve. Az oka (szerintem) a helytelen táplálkozás (olcsó felvágott, szénsavas üdítő, csoki, nulla gyümölcs és zöldség) és folyamatos gyógyszerszedés (más betegségre - emésztési rendellenesség). Múlt héten voltam megint vérvételen, és 4 körüli értéket mutatott, holott a normális férfiaknál 10 és 28 között van. Az orvos felírt nekem Neo-ferro-folgamma nevű vastablettát. A Maltofert ismerem, de ezt még nem.


A kérdés az lenne: tönkre vágjam gyógyszerrel az amúgy is rossz emésztésem, vagy van rá valamilyen házilagos gyógymód, hogy pótoljam a "vasat", de ne forduljak fel mondjuk a folyamatos székrekedéstől? Esetleg dolgozzak ki egy olyan étrendet, ami ehhez igazodik? Lenne ez utóbbinak ilyen súlyos vashiány esetén?



2012. aug. 28. 21:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*Lenne ez utóbbinak ÉRTELME ilyen súlyos vashiány esetén?
2012. aug. 28. 21:42
 2/11 anonim ***** válasza:
Súlyos anémiára már kell a gyógyszer, a Neo_Ferro egyébként jó, nem csak vas van benne, ha pedig tényleg taccs az emésztésed lehet tényleg nem érnél semmit az étkezéssel, mert ha egyszerűen nem szívódik fel, akkor mindegy nagyjából mit eszel.
2012. aug. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Várjunk, az anémia a vérszegénység. Úgy tudom, ez nem vashiányos vérszegénység. Javítsatok ki, ha hülyeséget beszélek.
2012. aug. 28. 21:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem szedd a Neoferro-t . Jó gyógyszer, engem is az tett helyre. Közben persze a táplálkozáson is változtass, ha helyreállt a vashiány, akkor figyelj a táplálkozásra. Itt csak a vasat irtad, hogy 4 volt. A Hgb, Ferritin, Transzferrin szinteket is szokták ilyenkor nézni.
2012. aug. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vérszegénység vagy vashiányos vérszegénység:a terápiája ugyanaz.Ezen kívül a vészes vérszegénység van még,ami a B12 teljes hiányát jelenti(a gyomor nyálkahártyájából hiányzik ennek az elemnek a feldolgozásához,előállításához szükséges faktor)Ha amúgy is rossz az emésztésed én bizony elgondolkodnék a gyógyszer beszedésén.Nekem ugyanis mindig kínokat okozott,és három hónap múlva minimálisat emelt a vas értékemen.Azóta tudom,hogy a szintetikus vaskészítmények 2-10%-ban szívódnak fel,s annak a felét is elveszítjük az emésztés során.Ezért inkább spirulina algát szedek.Nagyon javasolt a cékla fogyasztása,teljes őrlésű kenyérben is van vas,zabban,árpában,kakaóbabban(vagy jó minőségű fekete csokiban)Érdemes szedned C-vitamint,mert annyira emeli a vas beépülését,hogy egyeseknek csak a C-vitamin pótlásától minimálisat,de emelkedett a vasa.És a vaskészítményt soha ne kávé,tea vagy gabona társaságában vedd be,hanem órákkal előtte vagy utána,lehetőleg a C-vitaminnal.

A vashiányt több dolog is okozhatja:akár bélrendszeri vérzés(gondolom erről tudnál)elégtelen mennyiségű gyomorsav,a gyógyszerek is,bizony,vagy ha a vaskötő kapacitással vannak gondok.

2012. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Napi rendszerességgel egyél nyers májat lekaparva belekeverve az ételbe étkezés előtt. Annak a legtermészetesebb és legnagyobb a vas tartalma. Lehetőleg sertés májat mert az vörösebb hús, mint a csirke.
2012. szept. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Valóban az egyik leggyorsabb vaspótlás a máj,de tele van kemikáliával,ugyanis az állatnak is a máj a méregközpontja.
2012. szept. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nagy tévedés hetes-- Először a bél majd a máj szűri meg a mérgektől a felszívódott táplálékot és azonnal az epehólyagba távozik.


akkor tulajdonképpen semmit se ehetnél ha a májat ilyen alapon elveted. Még az úgynevezett biótermékek is tartalmaznak kemikáliát-- csak nem beszélnek róla-- máskülönben elpusztítanák a rovarok vagy a gombák.


De ha egy friss élelmiszernél is azon filózol hogy van e benne méreg, akkor az életben nem fogsz rendbe jönni, mert a TUDATOD mindent elutasít - egyszerű önszuggeszció!!!


Ha valaki súlyos beteg akkor meleg-húslevest és belekapart májat adunk azért, hogy felerősödjön.

2012. szept. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én évek óta súlyos vashiányban szenvedek, nekem most 3 a vasam :-) A vashiány gyors kezelésére a legjobb a Ferlecit injekció, nekem azt szokták szúrni. Ezt csak nagyon indokolt esetben adják, de ha rossz az emésztésed, akkor kérd.
2013. febr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként kérdező a gyümölcsök közül a füge tartalmaz több vasat.


A másik írd be a keresőbe ezt a fejezetet;

9. f. Étkezési tanácsok, vitaminok, hormonszerű fontosabb anyagok.


Ebben de a blogban és egy másik számú fejezetében találsz tanácsokat a helyes étkezésre és az emésztési problémádra is.

2013. febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!