Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a véleményetek a homeopátiá...

Mi a véleményetek a homeopátiás szerekről?

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 20:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
56%
Nekem kedvezőek a tapsztalataim. Többet használok is.
2013. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
És miket, mire? Nekem is jók a tapasztalataim, csak ugye annyira megosztó véleményeket lehet hallani.
2013. febr. 11. 21:11
 3/33 anonim ***** válasza:
2013. febr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Egyre inkább érdekel,mint a gyógyszer,meg az orvosok! Inkább kezelem magam otthon természetes szerekkel,mint a gyógyszerekkel!
2013. febr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
48%

Idióták vagytok.

Inkább kezelitek magatokat olyan szerekkel,melyeknek semmilyen hatását nem sikerült soha, senkinek sem igazolni, mintsem,hogy szakemberhez forduljatok?

Erre nincsenek szavak. Pontosabban vannak erre szavak, csak sértőek.

2013. febr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 gyurika24 válasza:
En mar szazezerszer voltam orvasnal a problemammal de egyik sem tudott kigyogyitani (sajnos) ugy hogy en szivesen kiprobalnam a homeopatias kezelest ugyanis veszitenivalom nincs...
2013. febr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:

annyit értsetek meg, hogy a homeopátiás szereknek semmilyen bizonyított hatása nincs, mert egyszerűen víz van bennük. aki kedvező hatásokról számol be, az a placebó hatás áldozatául esett. ez nem feltétlen baj, hiszen a gyógyulás a fontos, de azért erre pénz kiadni kicsit erős. ismétlem: semmi, azaz semmi nincs bennük.


ajánlott olvasmány: [link]

2013. febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Arra azért kíváncsi lennék,hogy vajon miért gyógyulok meg előbb,ha vitaminokat,foghagymát,mézet eszem meg citromot,mint az,aki antibiotikumot meg sok szemét gyógyszert szert! :)

Ja,aminek perasze elég sok mellékhatása van! Egyszer szedtem fogfájásra egy gyógyszert,amit a fogdoki ajánlott,és állandóan iszonyat fejfájásom lett tőle! Amire persze ehettem a fájdalom csillapítót,amitől fájt a gyomrom! Hát köszi! Inkább valami természetes megoldást keresek!

Ja,és azt hozzá teszem,hogy én mindig hittem abban,hogy ha beveszem a gyógyszert 10-15 perc múlva nem fog fájni! Már szinte ez volt a rögeszmém! Hol van a placebo hatás,aminek el kellett volna múlasztania a fájdalomérzetet???

2013. febr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

lehet, hogy semmilyen bizonyított hatása nincs, de semmilyen bizonyított mellékhatása se, ellenben a gyógyszerekkel!


én is bíztam mindig abban, ha bevettem egy fájdalomcsillapítót, hogy fél órán belül megszűnik a fájdalmam, sokszor nem történt semmi! pedig HITTEM benne! mellékhatás, hát az van bőven...


[link]


ezt azóta használom, mióta legelőször segített. méghozzá úgy, hogy kezdtem nagyon lebetegedni, elkezdett az orrom folyni, tüsszögtem, és elkezdtem szopogatni negyed óránként 2 órán keresztül, és a végére jéé, kevesebbet fújtam az orrom, érezhetően gyűrtem le a bacikat. azt nehogy már beképzeljem, hogy nem folyik az orrom... :) és azóta is, ha érzem, h kezdek lebetegedni, elkezdem szopogatni, és nem leszek beteg!

2013. febr. 16. 14:17
 10/33 anonim válasza:

Az egy dolog, hogy a gyógyszernek van mellékhatása, akkor ne szedd.

De. Ez nem jelenti azt, hogy a bizonyítatlan homoeáptás szert szedj, aminek persze bizonyítatlan mellékhatása sincs, nem csoda gyakorlatilag semmit se tartalmaz, akkor a semminek nem sok mellékathatása lehet...

Idézek neked a cikkből, hogy megértsd mekkora dózist tartalmaz: "öntsünk az Atlanti-óceánba egy kávéskanálnyi málnaszörpöt, majd egy idő után az óceán egy másik pontján vegyünk ki a vízből szintén egy kávéskanálnyi mintát, és ez lesz a homeopátiás szer. Az óceán őrzi a málnaszörp emlékét." Na az utolsó mondtad a bullshit belemagyarázás. :D


Szóval itt max a placebóhatást kapod meg és vagy bejön vagy nem, azért a placebó hatás is komoly dolog, deez csak szemfényvesztés és ha nincs placebóhatás akkor csak kidobott pénz...

2013. febr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!