Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » B17-vitamin és egyéb a rák...

B17-vitamin és egyéb a rák ellen, mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Van aki kemó melett alkalmazza, van akinek még kemora sincs szüksége, van aki nem is halott róla...

Sokan állnak mellette, és rengetegen támadják. Főleg a hidrogén-cianid miatt, pedig az csak a rákos sejtekre nézve jelent végítéletet. A B3 is hasznos immunerősítő, és a nagy dózisú C-vitamin is támogatja ilyenkor a szervezetet, de ezeket is mind nevetségesnek állítják be, elhessegetik. Persze ami nekünk jó az a gyógyszeriparnak nem, merthát kinek érdeke egy beteg ember egészsége, amikor pénzeszsákot látnak benne...

Szóval vissza a kérdéshez, van aki mellette áll, vagy ésszerű érveket tud felsorakoztatni ellene?



2013. márc. 9. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Én nem vagyok ellene egyiknek sem. Bár azt el kell mondjam, hogy csak azoktól hiteles a vélemény akik ebben a betegségben szenvednek vagy szenvedtek. A többi ember véleménye ignorálható. Sokan el sem tudják mondani pontosan, hogy mi is a rák. Rengetegen vannak a kemoterápia ellen, de megnézném, hogyan fittyed le a szájuk széle amikor az orvos közli velük a rákdiagnózist. Én hétfőn kezdem a komoterápiát....


És le lehet pontozni a válaszom.

2013. márc. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elírtam: kemoterápia
2013. márc. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

A B17 vitamin sem olyan okos, hogy szétválassza a tumoros, és más gyorsan szaporodó sejteket.

Azért hullik ki az emberek haja a kemoterápia alatt, mert a hajhagymák is a gyorsan szaporodó sejtek közzé tartoznak.

A B vitamin, amit ajánlanak a szép hajra, körömre, káros lehet olyan szempontból, hogy az esetleges tumoros sejteket is szaporítja.

Kemoterápiát pedig a rákos beteg betegségi fokozatára, sőt, még súlyára is mérik. Egész orvosi csapat dönti el az összetevőket, arányát, beadás sorrendjét.

Megnézném én, melyik vitamin tudja ezt..Onkológiák meg tele. Nagyok sokan akarnak meggazdagodni a rákos betegeken, csodaszereket hirdetve.

Taxolt kaptam. Ilyentől pusztultak ki anno a halak a Tiszából..

2013. márc. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Napsugar11 ***** válasza:
48%

A dolog egyáltalán nem ilyen egyszerű. Van, akinek beválik a B17, van akinél nem. Rengeteg függ attól is, hogy mennyire tudja az adott választás megerősíteni a beteg hitét. Ha valaki azt gondolja, hogy neki segít a kemó, - igaza van. Ha valaki azt mondja, neki árt, - igaza van. A világ nagy mértékben az elvárásainkra reagál.


Amit én tapasztaltam, sajnos, hogy aki B17 kezelés után - ami eredménytelen volt nála, - megkeresett, azoknál olyan fokú májelégtelenség volt, hogy csoda volt, ha vissza lehetett állítani az állapotát.


Ettől függetlenül hallottam olyanokról, akiknek meg használt. De azok, akik pl. feljelentették őket, ahogy a TV-ben is láttuk, és rengeteg negatív dolgot tapasztaltak, pl. kékké változott bőrszín (a cián nem létező hatása), azoknak már senki nem adja vissza a szerettét.


A másik oldal a hagyományos kezelés: "Egész orvosi csapat dönti el az összetevőket, arányát, beadás sorrendjét." EZ NEM IGAZ EBBEN A FORMÁBAN. Protokollok vannak, amik egy kalap alá veszik a betegeket. Van persze több "kalap" is. És vannak az első vonalbeli, a második vonalbeli, és a harmadik vonalbeli protokollok, amik nem felcserélhetőek.


Volt egy betegem, gyógyszerész volt ő is és a férje is. Megcsináltatták drága pénzen a molekuláris diagnosztikai vizsgálatot, aminek az eredménye alapján nekik az egyik kemoterápiás szer 99%-os eredményt mutatott. Kérték az onkológiai team-től, hogy az eredmény alapján engedélyezzék neki azt, ami jó lenne. DE NEM LEHETETT...


Hogy miért? Mert az második vonalbeli kemó volt, ami azt jelenti, hogy csak akkor adható, ha az első vonal már lement, és nem használt. Addig nem!!!


Kíváncsiak vagytok, mi lett a vége? Már nem tudta megkapni azt, ami neki 99%-ban jó lehetett volna... És mindezt egy gyógyszerész házaspár egyik tagjánál. Akkor mit akarunk mi, kisemberek ezen változtatni? Egy dologban tudunk bízni, hogy ŐK TUDJÁK. És ez a hit, és bizalom, ami miatt sokan túlélik a kemót.


Nem azt mondom, hogy a kemó rossz. Nem mindegyik, és nem mindenkinek rossz. Ha valakinek szerencséje van, akkor olyat kap, amit képes tolerálni, és használ.


Az alternatív medicina sem képes csodákra, mert a dolog összetett. Viszont léteznek jó módszerek, csak lehet, hogy nem kapnak olyan nagy nyilvánosságot, nem véletlenül.


A legfontosabb, hogy az, aki beteg, az érezzen rá, hogy neki melyik lehetne hatásos, és ne a rokonok, barátok keresgéljenek és döntsenek helyette.

2013. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon elgondolkoztam, háromszor olvastam el Napsugár válaszát. Teljesen ésszerű, logikus.

Kicsit (?) elbizonytalanodtam...

3. voltam.

2013. márc. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.. nekem is átformálódott valamelyest a véleményem. Mondhatni most már nem csak negatív véleményem van a kemoterápiáról. Első...ez kicsit megborzongatott..és igazad van, egy ilyet átéltnek lehet csak igazán hiteles véleménye.


Azt még mindig fontosnak tartom, hogy ha valaki mégis kemohoz folyamodna, legalább pótolja a legyengült szervezetből vészesen kiürült forrásokat.. Elvégre is a rák nem egy végítélet, "pusztán" egy jelzés a szervezet részéről, hogy valami nagyon nincs rendben. 3-mas, meglepődnél ha tudnád miket tudnak a vitaminok.:)


Nem is csodálom, hogy tele vannak az onkológiák. Nem valami elfogadott dolgok ezek úgy általánosságban. Ami jelenleg az alapértelmezett megoldás, hogy elfogadjuk az orvosok véleményét úgy ahogy van, mert hát ők tudják mit kell ilyenkor tenni. Vannak viszont olyan orvosok, akik kihasználják ezt a kiszolgáltatottságot...


pl. a D-vitamin a sejtosztódást szabályozza. A szervezetnek el-kell érnie egy bizonyos mennyiséget, hogy rendben tudja tartani a szaporodó sejtek számát...

Akkor a B17 is ide tartozik. A legtöbb ember nagyon, nagyon kevés nitrilozid forrást visz be(erről bőv. nemsokára).

Egy másik fontos dolog, aminek a hiányától szenvedünk, az A-vitamin. Ez pedig a rákkeltő anyagokkal szembeni védelmet növelné.

Niacin(B3)-hiányos sejt is sokkal vevőbb a rákra. Érdemes ezeket tartalmazó élelmiszereknek utánajárni.

(A B-ről még sosem hallottam, hogy szaporítaná a rákos sejteket..>o Épp ellenkezőleg.)

Amúgy én úgy tudtam, a B17 nem a sejtosztódás sebessége, hanem az enzimek alapján különbözteti meg a rákos sejteket az egészségesektől. Neten is utánanéztem ennek hátha, de ott sem találtam ilyesmit..


Valóban többféleképpen kell tekinteni a rákra. Kialakulhat bizonyos életbeli helyzetektől("lelkibetegség", a test reagálása az elmében kialakult negatív információra), úgy ahogy valaminek a hiányától is. Tehát egy "egyszerű" hiánybetegség. Talán merész gondolat, de teljesen logikus.. A modernkori táplálkozás során meg sajnos nem is meglepő ha nem jut hozzá a szervezetünk bizonyos elengedhetetlen tápanyagokhoz.


Hallott itt már valaki a hunzákról? Ez egy olyan népcsoport, akiknél egyszerűen sosem diagnosztizáltak még rákot. Vajon miért? Az étrendjük nagyon gazdag nitrilozidokban, főleg sárgabarackot-és annak magját fogyasszák, dolgozzák fel különféleképpen. Tartalmaz még ilyet még az alma-, szilva-, cseresznyemag is pl(renngeteg egyéb nitrilozid forrás létezik, ezeknek is utána lehet nézni).


Fura tény hogy háziasított állatoknál is állapítanak meg rákot, a nitrilozid-hiány miatt... Ha nem jutnak hozzá természetes hordozójukhoz(pl. sárgabarack/mag/, fenyércirok, stb) el is pusztulhatnak benne. Főleg ha nincs is lehetőségük ezeket felkutatni /miért is keres a kutya különféle füveket, ha úgy érzi rosszat evett..:)/.


No, azért is hoztam fel ennyi dolgot, mert ezek nem "csodaszerek"(a fogalom mai formájában értve). Egyszerű, mindennapi dolgok amik körülöttünk vannak. Csak épp nem tulajdonítunk nekik kellő figyelmet... És akkor lehet csodálkozni ha valami "meghibásodik", vagy felhagy a működéssel...(Kivétel ez alól a nem tápanyaghiányban szenvedő beteg.)


Egyébként nagyon érdekes Napsugár válasza is. Nem semmi tényleg mennyit számít pusztán a hozzáállás..

A protokollos eset szomorú..de mi kisemberek annyit még mindig tudunk tenni, hogy megválasztjuk a kezelési módszert:) Nem kötelező orvosokra bízni az egészséged/életed.. Én legalábbis még mindig nem kockáztatnék ekkorát, ha csak a szerencsén múlik melyik "fajtát" fogjuk ki.:|

2013. márc. 11. 02:45
 7/10 Napsugar11 ***** válasza:
54%

Rengeteg dologban tudok azonosulni a Kérdező véleményével, amit a különböző módszerekkel kapcsolatban leír. Egy kicsit a teljesség kedvéért kiegészíteném, bár lehet, hogy hosszú lesz...


Az a baj a hagyományos orvoslással, hogy valóban tekintély elvű, vagyis a beteget alárendeltnek tartja. Minden területen, ami az életünkkel összefügg, PARTNEREK, vagyunk. Ha elmegyünk fodrászhoz, vagy építkezünk, kikérik a véleményünket, hogy mit szeretnénk, bár a szakmai tudás alapján ők fogják eldönteni, hogy azt lehetséges-e?


Éppen életünk leglényegesebb területén, az egészséggel kapcsolatban nincs semmi beleszólásunk, SŐT, továbbmegyek, még szankciókkal is büntetik, ha nem azt tesszük, amit mondanak. Példa erre, hogy a kemó megtagadása miatt megvonhatják a táppénzt, a további vizsgálatokat, stb. Ha valakinek a gyermeke lesz rákos, a szülőnek NINCS JOGA arra, hogy visszautasítsa a kemót, egyszerűen meg sem teheti, kivéve, ha az orvoslás lemond a gyerekről.


Megtiltják mindenféle alternatív szer használatát, mondván, hogy összeegyeztethetetlen a kemóval, mert azt negatívan befolyásolja, holott ez sem igaz. Azok az orvosok, akik szemet hunynak az alternatív szerekkel kapcsolatban azt mondják, hogy ha belépnek a kórterembe, tudják, hogy ki az, aki használ mellette valamit. HONNAN? A beteg sokkal jobban van, mint ahogy "kellene legyen".


Egy orvosi előadásban hallottam, hogy a kemót úgy kell elképzelni, hogy van egy daganat, ami pl. 5 dkg. Az ember pedig 70 Kg. Ahhoz, hogy azt az 5 dkg-os daganatot elpusztítsák, megmérgezik a többi 69,95 kg-ot is. Ez olyan, mint amikor Bonyhádon edényeket festenek, ahhoz, hogy az edény piros legyen, leöntik az egész várost piros festékkel.


Elgondolkodtató a hasonlat... A kemó az összes osztódási fázisban levő sejtet elpusztítja. Emiatt hullik ki a haj, megy tönkre a vérkép, stb. A kemó MÉREG. Pontosabban sejtméreg, de az ember sokat kibír. Még ezt is. Megdöbbentő, hogy a halál oka sokszor nem a daganat, hanem a szervezet összeomlása. A daganat NEM OKOZ HALÁLT, csak akkor, ha a térfoglaló folyamat során olyan életfontosságú szervet nyom el, aminek a működése sérül, és ez kihat az egész szervezet homeosztázisára.


Gondoljatok bele, vannak több kilós daganatok is, és a beteg mégis képes éveket élni. Sőt volt olyan melldaganat, amivel a beteg már 20 éve együtt élt, és a műtét után nem sokkal pedig meghalt. Tudom, a rosszindulatú daganat nem tartja tiszteletben a sejt- és szervhatárokat, és áttör azokon, de ennek ellenére mégis a műtét és a kemó sokszor a beteg életébe kerülhet.


Látom a betegek lelki hozzáállását is, hogy mennyit jelent. Egyrészt rengeteget számít, hogy a kezelőjével milyen a viszonya. Tud-e vele beszélni, odafigyel-e rá, tud-e kérdezni, érzi-e a törődést? A másik, hogy a választott módszer hatékonyságáról meg van-e győződve? A beteg hihet bármiben, szinte szó szerint, és minden rendben lesz. Leginkább persze önmagában kellene hinnie, hogy ő képes arra, hogy ebből jól tudjon kijönni, de ekkora erőt általában csak külső kapaszkodással tud szerezni. Vagyis ha van egy szer, amiben hisz, az megnöveli azt az erőt, ami már elegendő.


Lényeges, hogy megváltoztassuk azt a mintát, amit a beteg eddig követett. Általában azt látom, hogy a "jó emberek" lesznek rákosok. Vagyis azok, akik nem törődnek eleget azzal, amit ők szeretnének, hanem az életüket mások érdeke alá rendelik. Tehát fontosabb a gyerek, a férj/feleség, a munkahely, stb. Nem állnak ki az igazukért, hanem inkább nyelnek. A betegség megtanítja őket és a környezetet, hogy több figyelem irányuljon végre felé is.


B17: kis mennyiségben hatásos, de azzal az infúziós terápiával nem értek egyet, amit komoly pénzekért adnak a betegnek.


A cél, hogy a beteg megtalálja azt a terápiát, amiben tud hinni, és nem árt, ha annak a hatása gyorsabb, mint a daganat növekedéséé. Jó, ha talál olyan orvost, akivel tud beszélgetni, aki valóban partner a számára. Fontos még az étkezési szokások megváltoztatása is.


Még sok minden van, de erről egy weboldalt kellene csináljak, hogy minden együtt legyen... Viszont léteznek olyan alternatív terápiák, ahol ezek teljesülnek, ebben szívesen segítek, hogy kit kell ehhez keresni, ha valakinek segítségre van szüksége.

2013. márc. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Daganatokról itt a véleményem.

[link]


Ugyan ez elsősorban nem erről szól, mégis a rák elleni hatékony küzdelem nagy mérföldköve lenne, ha komolyan odafigyelnének a cikkben is leírt eredményekre.

2013. márc. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindenki véleményét elolvastam, és mindenkivel egyetértek.

Mégis, mikor közlik, nézek ki a fejemből. Nem tudom felfogni. Aztán hagyom magam sodródni az árral..

Hiszek az orvosoknak, mert hinni akarok...

Jönnek az alternatívák. Kételyek. Melyik lenne jobb?

Nem tudom eldönteni. Már nincs is erőm gondolkozni rajta...

2013. márc. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ó, én is ismerem ezt a bizonyos orvost. :) Nagyon jókat mond, sokat köszönhetek neki.

Ez a "nincs beleszólásunk"-dolog azért nagyon durva, még ettől a rendszertől is.:/ Komolyan nincs jogunk gyerekek esetében ehhez?:o

B17 rizikóiról még azt hallottam, hogy azért kell vigyázni az adagolásával, mert a szervezet nem győzi feldolgozni a hirtelen, nagy mennyiségben elpusztított ráksejteket. Gondolom aki használta mást is alkalmazott mellette, hogy segítse a leterhelt szervezetet. Viszont tényleg elkérik az árát..


Érdekes ez a link az inzulin-öregedés összefüggésről. Azért azt tudni kell, hogy az inzulin egy fontos hormon, és nem csak a szénhidrátok ugraszthatják meg, hanem pl. a fehérjék is. Tehát ha kerülöd a szénhidrátos kajákat is lehet magas inzulinszinted. Valamint hogy normál esetben étkezés után ez lecsökken(és mivel jobb esetben alvás közben nem eszünk, reggelre ez beáll normál szintre). Csak hogy ne higgyük ezt olyan gonosznak. És a fruktóztartalmú gyümölcsöktől(meg egyéb természetes anyagoktól) sem kell félni, az izolált formája a veszélyes(agavé fruktózzal vigyázni;). Főleg hogy ezeket nem is gyümölcsből vonják ki, hanem nagyüzemekben termesztett kukoricákból.

Ha valaki akar erről egy jó megbotránkoztató szöveget olvasni, azt itt teheti: [link]

Na de erre az öregedés-lassítóra most rákattantam.:) Még utánanézek ennek.


9-es: Nem kell megijedni, ez most egy figyelmeztetés a szervezet részéről, hogy valamin változtatni kell.

Az a baj az orvoslással, hogy tünetkezelő. Kezelhetik a rákot, kivehetik a rákot, de ha az okozóját nem tudom, vagy ezután sem változtatok rajta, azzal nem szüntettem meg a problémát.. Bár ezzel konkrétan még nem kerültem szembe, az élet minden más területén ez volt a tapasztalatom.

Ha nekem diagnosztizálnák, mindenképp elgondolkoznék az okon, hogy mi lehetett a kiváltója, és aszerint válaszatnék megoldást. Pl. ha lelki probléma, nincs mese, változtatni kell a hozzááláson; ha étrendi vagy függőségi, akkor azon és így tovább. Ha pedig gyors beavatkozás kell.. szerintem itt átadom a szót a tapasztaltabb válaszadóknak.

2013. márc. 14. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!