Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vitaminosok! Melyik az a...

Vitaminosok! Melyik az a vitamin, ami igazán jó fejfájás ellen?

Figyelt kérdés
Barátomnak állandóan fáj a feje, én antigyógyszeres vagyok ezért valahogy valamilyen étel formájában be kéne csempésszek plusz vitaminokat a szervezetébe, mert megőrülök, hogy ennyire szenved szegény, de nem akarom, hogy a máját szétkapják ezek a "gyógy"szärok. Inni iszik rendesen, tehát nem dehidratáltság okozza. Tippek? köszi a választ előre is:)
2012. jún. 24. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Fejfájásra nem vitamint kell szedni, hanem elmenni az orvoshoz és kivizsgáltatni, hogy mitől is fájhat, és szedni a megfelelő gyógyszert rá!
2012. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

elolvastad drága a kérdésem?;) pusz


Azzal nem mondok sokat, hogy az ember szervezete nem gyógyszerekből áll össze, én meg nem vagyok hajlandó pénzt kiadni olyan kuruzsló bandának, aki csak azért reklámoz és termel valamit, hogy hüly.egyerek megvegye.


Pl. napokban iszonyat asztmás rohamom volt, mellette hőgutaszerűség és szívfájdalom és nehézlégzés napokig, aludni sem tudtam - megittam 2 kanál spirulinát vízzel higítva, tele fehérjével, vitaminnal, reggel már végrendeletet akartam írni, fél óra múlva már ugráltam, annyi energiám volt - ergo kimerült a vitaminraktáram.


Szóval vki más vélemény?

2012. jún. 24. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Készíts neki teát szárított fehérfűzfakéregből. Természetes szalicilsavat tartalmazó fájdalomcsillapító.

fejfájást okozhat:

Étel (füstölt hús, csoki, kávé, erjesztett sajt, vörösbor)

Tartósító szer, adalék anyag, ízfokozó

Éhezés, tartós böjt

Gyógyszer, vegyszer belélegzése

Emésztési rendellenesség, székrekedés

Vérnyomás probléma

Kialvatlanság

Erős fény

Nyaki izmok merevsége, mozgáshiány

Időjárás változás

Erős fizikai megterhelés

Lelki élet zavara, szorongás, feszültség, stressz, kimerültség

2012. jún. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg még ezer más dolog is.
2012. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ki is próbálom;) hála:)
2012. jún. 24. 22:06
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az okot kellene megkeresni és elbeszélgetni vele, ha már ennyire a szíveden viseled. Ketten csak könnyebb.
2012. jún. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A citromfű tea is jó fejfájásra!
2012. jún. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A spirulina tényleg csodálatos tápanyag!!

A niacin(nikotinsav vagy B3)javasolt migrénre és egyéb típusú fejfájásra,ahogy sok esetben a kalcium/magnézium fogyasztása is eredményt hoz.Gyógynövényekből valóban hatásos lehet a fehér fűzfa kérge,esetleg a margitvirág(réti margitvirág vagy margaréta).

Ha állandóan fáj a feje óhatatlanul gondolnék valamilyen allergiára.Akár étel,akár valamilyen szer,amivel nap mint nap érintkezésbe lép-és itt nem Rád gondoltam:))

2012. jún. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy az RDA-ban feltüntetett napi vitaminszükséglet nagyon régen elavult, és modern kutatások szerint naponta kb a tízszeresére lenne szükségünk? Ezt gyümölcsből és zöldségből lehetetlenség megenni, kivéve ha beversz napi 3 láda paradicsomot. Nemtudom mennyire minősül gyógyszernek, de multivitamin tablettákat lenne érdemes egészséges táplálkozás mellé szedni.


[link]

Tessék, én ezt szedem most. Általában minden nap , de legalább kétnaponta délután úgy megfájdul a fejem, hogy konkrétan már a pislogás is szörnyű fájdalom... barátod biztos tudja, milyen. Mióta szedem, egyáltalán nincs semmi ilyen gondom, és sokkal energikusabb is vagyok mellékhatásként :D Szívből tudom ajánlani :)

2012. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!