Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan lehetne jóra fordítani?

Hogyan lehetne jóra fordítani?

Figyelt kérdés

Barátnőm öngyűlölő, nem szeret élni. Szar a családja, apja alkoholista, otthon az "isten" és anyja pedig az se különb.

Nem tudom meggyőzni,h a világ nem rossz, hanem ellenkezik, mindig talál egy nyomós indokot az állításomra,h megcáfolja.

Nem beszél senkinek se róla, csak nekem és nekem nem ezt az arcát mutatja, hanem egy másikat, egy vidámabbat, akibe beleszerettem. Segíteni szeretnék neki a baján, de hogyan????? SEGÍTSÉG!!!!!



#változás #gyűlölet #belső probléma
2013. márc. 26. 22:03
 1/2 anonim válasza:

Nagyon szomorú ez a helyzet, és nagyon sok ilyen van a világba..sajnálom a barátnődet, rossz sorsa lehet.

Tölts vele sok időt, amennyit csak tudsz, mennyetek el kirándulni, sétálj vele, vidd sütizni, hogy egy kicsit kizökkenjen a hétköznapokból. Éreztesd vele, hogy nagyon fontos neked, és állj mellette mindenben. Nem lehet neki könnyű, de talán együtt átvészelitek.:)

Mondd neki, hogy benned megbízhat, mondjon el mindent, és majd megoldjátok...Érezze, hogy szereted. Ez mindennél nagyobb támasz.:)


15/L

2013. márc. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Muszáj megtanulnia értékelni a dolgokat. Sajnos az ilyenek csak akkor jönnek rá, hogy azt kell szeretni ami van, amikor már valamit elbuktak.

Ilyenkor sajnos a sajnálat, és a folyamatos pátyolgatás nem jelent megoldást, de gondolom ezt már te is észrevetted, hogy ez nem segít rajta.


Ha változást akarsz, legyél kemény, és mondd meg neki, hogy vagy változtasson a helyzetén, vagy fogadja el. Mivel változtatni nem tud, muszáj elfogadnia ha csak nem akar szar életet.

Sajnos mindennél van rosszabb, persze ugyan annyi eséllyel jöhet egy jó fordulat is, de mi van ha közbejön valami még rosszabb? Akkor sírhat a mostani állapot után.


Ezt kéne megértenie. Pozitív hozzáállás -akármilyen nehéz is - pozitív dolgokat szül.


Persze nagyon nehéz megértetni ezt olyannal, aki ennyi rosszat tapasztal otthonról.

Egy ember, kisgyerekkorától kezdve mindig felnéz a szüleire, mert ők az "istenek", ők parancsolnak, ezért ők a tökéletesek.

Nagy sokk rájönni, hogy ez egyáltalán nem így van, ilyenkor az ember hajlamos elveszteni a pozitív hozzáállását, és nem érti hogy minek él, ha az eddigi példaképtől kiderül, hogy csak egy elrettentő példa.


Bonyolult dolgok ezek. Mindenesetre érdemes lenne elmennie a barátnődnek egy pszichológushoz, mert az ilyen problémák évekig gyötörhetik szegényt.

2013. márc. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!