Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki letudná nekem ezt...

Valaki letudná nekem ezt fordítani "emberi nyelvre"?

Figyelt kérdés

Nagypapám diagnózisa UH után:


Bal oldalon submandibularisan a tapintott képletnek megfelelően 26x13 mm-es fokozottabban vascularisalt inhomogen solid képlet különíthető el. Szintén bal oldalon az m.scm mögötti 11x8 mm-es gömbölyded cystosus részt is tartalmazó met.-nek megfelelő nyirokcsomó különíthető el. Mellette néhány kisebb nem patológiás méretű vagy szerkezetű nyirokcsomóval! A pajzsmirigy mk. lebenye normál nagyságú! A jobb oldalon kóros nem különíthető el . Mk. carotis bifurcatióban meszes plakkok vannak!



2013. febr. 28. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. vigyázzon, mert könnyen agyvérzése lehet, ill csökkenhet a koncentráció/memória képessége(a meszes erek miatt nem jut elég vér az agyba, habár azt a vizsgálatot végző orvos vagy szonográfus látta mekkora a szűkület arrafelé)


2. a fokozott vascularizácó utalhat daganatra(erre utal az inhomogén képlet, az echoszegénység jóindulatú az elváltozás jelent).


de azért nézessétek meg még orvossal, hogy mi van rajta. én hirtelen ennyit tudtam kiguberálni belőle.

2013. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"met.-nek megfelelő nyirokcsomó különíthető el."


A met az metasztázis és áttétet jelent.

2013. febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Napsugar11 ***** válasza:
Bal oldalon az állkapocs alatt a tapintásnak megfelelően 26x13 mm-es érrel átszőtt különböző sejtekből álló szilárd állapotú (tömött képlet különíthető el. Szintén a bal oldalon a musculus sternocleidomastoideus izom mögött gömbölyded cisztaszerű részt is tartalmazó, áttétnek megfelelő nyirokcsomó különíthető el. Mellette néhány kisebb nem betegségre utaló méretű vagy szerkezetű nyirokcsomóval! A pajzsmirigy mindkét lebenye normál nagyságú! A jobb oldalon kóros nem különíthető el . Mindkét nyaki ütőérben meszes felrakódások vannak!
2013. márc. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!