Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » C-vitaminról hallottátok hogy...

C-vitaminról hallottátok hogy 10. 000x hatásosabb mint a kemoterápia? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Próbálta valaki alkalmazni rák gyógyításában? Ha napi 1 egész citromot megeszek/iszok, hasznos lehet? Mit tudtok még róla, mennyi az a mennyiség ami már eredményt is hoz?
2013. aug. 15. 12:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mivel 1000 mg felett kipisiled, így nem sokat ér...
2013. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
rontani nem ronthat semmit. egy próbát megér.bár én jobban hiszek a spárgában.
2013. aug. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én hallottam róla, egy ismerős orvos(tanuló) lány így próbált segíteni az apukájának. De azt hiszem, hogy olyan nagy mennyiségű C-vitamin kellett hozzá, hogy a házi orvos nem írta ki. (Ugyanis ez a fajta a kezelés úgymond csak kiegészítő..vagy vmi olyasmi..:S). Nehezen tudták megoldani.
2013. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem pisiled ki,ezt csak a gyógyszergyárak terjesztik. Szen-Györgyi Albert napi 2-3 ezer mg.-ot evett,mikor tüdőgyulladása volt napi 8 ezer mg.-ot. Egy hét alatt tünetmentesen gyógyult,70-évesen. A hülye amerikaiak szerint 60 mg. a napi bevitel. Hazudozó köcsögök,én Szent-Györgyinek hiszek,napi 2-3 ezer mg.
2013. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hallottam, de sajnos nem igaz.

A napi 1 citrom nagyon hasznos (ha bírja gyomrod), ahogy az összes többi gyümölcs és zöldség is, de inkább a megelőzésben segít, és még a megelőzésre sem jelent 100%-os garanciát, csak javítja az esélyeket.


A tablettával "túladagolt" C vitamin vesekövet okozhat. A felesleget ugyan kipisiled, ezért nem lehet túladagolni, mint pl. az A vitamint, de mivel nem természetes módon viszed be, hanem gyógyszerben, simán lehetnek "mellékhatások". Napi 10 kiló citromot meg nem tudsz megenni minden nap, hosszú távon, hetekig, hónapokig, évekig.


El tudom képzelni, hogy volt, aki "meggyógyult" C vitamintól, de a belé vetett hit miatt gyógyult meg, vagy magától is meggyógyult volna, vagy a korábban szedett és abbahagyott gyógyszer kései hatásai miatt gyógyult meg, minden esetre az ilyen nagyon-nagyon ritka eset.


Sajnos elég gyakran felbukkannak minden valóságalapot nélkülöző, reményt keltő cikkek (én hallottam már K vitamint, de még citromsavat is), de ha ráguglizol, hiába jelenik meg egy csomó találat, mintha sok helyen publikálták volna, valójában mindnek egyetlen forrása van, azt pedig nagy valószínűséggel kamu, és csak kitalálta valaki.

A jobbik eset, ha mindenki által elérhető dologról van szó, pl. C vitamin, rosszabb esetben még le is huzzák a gyógyulásért bármennyit fizetni hajlandó embereket.


Én nem hiszek az összeesküvés-elméletekben, amik szerint az orvostudomány az emberiség ellensége, és direkt nem gyógyítanak, pedig tudnának, hanem inkább megbetegítenek, mert sokan vagyunk. És azt sem hiszem, hogy a gyógyszergyáraknak nem érdekük gyártani a rák gyógyszerét. Ha ez így lenne és én lennék a gyógyszergyár, és valóban hatásos lenne a C vitamin, akkor gyártanék C vitamint rákosoknak jó pénzért.

2013. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azt "mondják" hogy a legjobb ha intravénásan kapja az ember a c-vitamint, mert úgy közvetlenül hat, de mivel itt nincs rá lehetőség (tudtommal) így gondoltam megpróbálom enni/inni, minél sűrűbben, amennyit csak bírok! Gondoltam hátha valaki más is alkalmazta ezt a kúrát, és szerencsével járt..!?
2013. aug. 15. 12:56
 7/17 anonim ***** válasza:

Igen, csak Szent-Györgyi Albert nem Centrum meg Béres meg t*köm tudjamilyen csodabogyókat szedett...

Amúgy meg aszkorbinsav recept nélkül kapható a gyógyszertárban, fillérekért. (Amúgy tartósításra használják.)

De azzal meg az a gond, hogy nincs benne vivőanyag, nem biztos, hogy felszívódik.

2013. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Sajnálom kérdező, hogy ilyen helyzetben vagy, de szerintem inkább olyan táplálékkiegészítővel kellene próbálkoznod, ami a te bajodra való (többfajta van).
2013. aug. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
a #6-os voltam! Ők is intravénásan adták be az illentőnek, és nem akartalak elkeseríteni, de eredménytelen volt.
2013. aug. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
természetesen csak kiegészítésként gondoltam a citrom kúrát, holnap megyek szövettanra és akkor kiderül hogy milyen gyógymód lesz. De én mindenképpen hiszek a természetes gyógymódokban, persze ha szükséges akkor a gyógyszeres kezelés mellett!
2013. aug. 15. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!