Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért írtják a parlagfüvet, a...

Miért írtják a parlagfüvet, a felhasználása helyett?

Figyelt kérdés

Ahogy tudom, felhasználható az alternatív gyógyításban, épp immunrendszer-erősítésre.

Ha kiirtják, akkor honnan fogják beszerezni azok,akik használni akarják?



2015. júl. 28. 18:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
boltban megveszed tinktúra vagy tea formában. a termesztése azért nem tilos, csak ne lássák meg :)
2015. júl. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
majdnem az összes növény, amit gaznak neveznek, és irtanak, valójában gyógynövény. azért is olyan erősek, és nem lehet őket kiirtani.
2015. júl. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hát éppen ezért mondom, hogy irtás helyett miért nem gyűjtik össze, és dolgozzák fel?

Hogy haszna legyen. Plusz még vegyszert se kéne használni az irtására. Bár nem tudom,hogy mivel irtják.

2015. júl. 28. 19:03
 4/19 Mojjo ***** válasza:
75%

Nem vegyszerrel írtják. A parlagfű egy inváziós növény, nem őshonos, ellenben az őshonos vegetációt kiszorítja. Egyrészt. Másrészt pedig talán meglep, de rendkívül allergén, és rengeteg embernek keseríti meg az élet.t Persze, ettől be lehetne gyűjteni, és gyógynövénynek felhasználni. Ezzel egy baj van - a parlagfű NEM gyógynövény. Különböző oldalakon persze ezt állítják, de ez leginkább népszerű összeesküvés-elméletek meglovagolása. Valójában nem sikerült soha megfigyelni semmiféle valós gyógyhatását a parlagfűnek.


Érdekes olvasmány a témához:

[link]

2015. aug. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az jó, ha nem vegyszerrel irtják.


Szerintem a cikk elég elfogult, bár annyira nem érdekel a téma.

A mai büszkén globalizált világban a nem őshonos lassan érdemmé válik, akár jó, akár káros a hatása. Manapság mindenki azt akarja, ami nincs, vagy nem volt eredetileg ott ahol.

Ebből a szempontból egy Észak-Amerikai akármilyen növény a kor kórtünetének is tekinthető. Mindegy.


Az Észak-Amerikai indiánok -angolnyelvű cikkek szerint- tényleg gyógynövényként használják. Persze nem ellenőriztam , meg nem is biztos, hogy az számít Európában.

Bár mindenünnen máshonnan is használnak afrikai, távolkeleti, stb növényekből-állatokból készített szereket, mindenre.


Tanulmányokat meg kísérleteket nyilván nem fognak végezni, nem is nagyon van értelme, meg pénze is főleg csak az ellene lévő oldalnak van rá.


Az invazivitás sem biztos, több annál, mint ami tényszerűen, hisze a tormát meg a rebarbarát sem leget kiirtani, ha egyszer megtelepedett.


Engem nem zavar, hogy irtják, de talán túl sok szó esik róla. És remélem, hogy aki meg használni akarja, az elérheti. Miért ne, ha úgy tartja jónak. Ha placebó, akkor annak.

2015. aug. 3. 16:16
 6/19 Mojjo ***** válasza:

Lehet kapni millió féle helyen parlagfűből készült cuccokat, ne félj, aki szeretne, az tud szerezni bőséggel.

Az észak amerikai indiános történet csak mese. Azzal indult az egész parlagfű-történet, hogy az indiánk elárulták a franciáknak a naaaagy titkot, és ez volt a parlagfű. Pusztán mese.

2015. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Az indiánokról én nem tudom, hogy mi a mese.


Azt tudom, hogy - nem francia, nem magyar- emberek járnak ilyesmiért egyes rezervátumokba. Nem mintha nagyon érdekelne, vagy zavarna, de az ilyen is van olyan jó semleges beszédtéma, mint bármi más.


Persze, az indiánoknak is meg kell valamiből élni.

2015. aug. 3. 18:09
 8/19 anonim ***** válasza:
Alergen több más fajta növény is azt miért nem irtják akkor? És azt hogy egyre több gyerek asztmás vagy csak allergiás nem a növény a hibás. Az hogy a pollenra rá -szal a korom és az továbbítja az nem a mert a szervezet reagál rá. Parlagfű lekvárral gyógyította meg kislányát a súlyos asztmátol aķkor ki hazudik
2017. jún. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Mojjo ***** válasza:

"Alergen több más fajta növény is azt miért nem irtják akkor?"


A parlagfűnél nem csak a pollen a gond. Ahogy említettem, egy inváziós faj, ami kiszorítja a vele egy niche-be tartozó őshonos flórát, ha hagyjuk neki. Egyébként az összes növény közül messze a legallergénebb.


"És azt hogy egyre több gyerek asztmás vagy csak allergiás nem a növény a hibás."


Nem csak. Valóban összetett okai vannak, és eléggé lehet civilizációs betegségnek nevezni.


"Az hogy a pollenra rá -szal a korom és az továbbítja az nem a mert a szervezet reagál rá"


Ezt most próbáld leírni magyarul is, ha kérhetném.


"Parlagfű lekvárral gyógyította meg kislányát a súlyos asztmátol aķkor ki hazudik"


Nyilván aki ezt állítja.

2017. jún. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ez nem alias valós dolog ez. A kislánya súlyos asztmás volt és ettől gyógyult meg mert ez ürőm családjába tartozik nem gaz növény ahogy te állítod.
2017. jún. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!