Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » BÉLRENYHESÉG ellen mit tehetné...

BÉLRENYHESÉG ellen mit tehetnék? Sok mindent kipróbáltam már, mégis probléma.

Figyelt kérdés
Savanyú káposzta és leve, joghurt lenmaggal, útifűmaghéj rendszeres fogyasztása, hasmasszázs, hasizom torna,stb.

#bélrenyheség-megszüntetése
2017. jan. 30. 07:52
 1/9 anonim válasza:
Kíváncsiságból beírtam a szót a keresőmbe, (Google) több, mint 8000 találatot adott. Lehetséges, hogy egyik sem jó?
2017. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A gyakorlatban bevált ötleteket szeretném összegyűjteni, ezért tettem fel a kérdést.
2017. jan. 31. 08:06
 3/9 Napsugar11 ***** válasza:
Mennyi vizet iszol? Légyszíves ne számold bele a teát, kávét, üdítőt, gyümölcslevet, stb. Konkrétan vizet mennyit iszol?
2017. jan. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Napi 3 liter vizet minimum megiszom, és már figyelek arra, hogy ez víz legyen, ne tea, kávé stb.
2017. febr. 1. 08:09
 5/9 Napsugar11 ***** válasza:
Az kb. 80 kg-os testsúlyig elég lenne. Akkor ezt kizárhatjuk, hogy a kevés folyadékbevitel miatt lehet. Sajnos ezer és egy kiváltó oka lehet, és hiába fogod megszüntetni a tünetet, akár hashajtóval, rostos étellel, stb., ha a kiváltó ok nem szűnik meg, akkor ezek is addig hatnak maximum, amíg szeded, fogyasztod őket...
2017. febr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A legeslegelső lépéssel a ritkább eset zárható ki: szervi probléma kiszűrése, diagnózissal.


A test méregtelenítése viszont a ténylegesen elsődleges fontos lépés (részben időrendileg is). Pl próbálhatsz teljes vastagbél-beöntést is hetente párszor, néhány héten át. Vagy pl bár nem kevés pénz, de léteznek komplex magkeverékek vastagbéltisztításra, 1, 2, vagy 3 hónapos kúra gyanánt, de lehet, h erre gondolsz az útifűmaghájjal.


Másodlagos, de szintén nagyon fontos a megfelelően összeállított vegetáriánus étrend, és nem puszta diéta gyanánt, hanem életvitelszerűen. Pl délelőtt csak gyümölcs, üres gyomorra, magában, nyersen. A zöldségeket azonban lehet keverni más anyagokkal, tehát együtt fogyasztani, de ezeket is lehetőleg nyersen. Sokat lehetne erről írni, mi hasznos mindenkinek, és mi egyénileg. Itt most csak pár szó erejéig tértem ki rá. Lehetőleg föld feletti részeket fogyassz, azok közül, pl káposztafélék.


Szintén fontos a betegségmegelőzés mind testileg, mind lelkileg. Pl költözz vidékre, tisztább levegőre (nyilván főleg a radioaktív körzet mint szélső eset ami kerülendő, de) ezernyi városi ártalom létezik, ezeket minimalizáld. A kozmetikusom és bolti készételektől a háztartási szerekig vegyszerrel teli világban élünk sajnos, de ezeket jelentősen lehet minimalizálni természetes anyagok túlsúlyával.


Szintén igen fontos a fentiekkel párhuzamosan a tudatalatti feltárása mindenki számára rendszeresen fontos, rendszeres tevékenység kellene legyen (bár ha időrendi sorrendet választani kellene, akkor a testiek az első, mert az a sűrű részünk, az a "sürgősségi eset").


Tudatalatti feltáró módszerek - ezek közvetlen kiegészítő módszerek, de fontosak, mivel a test és lélek egészére hat, és mivel minden összefügg mindennel, a beleidre is hatni fog jótékonyan idővel, közvetett (esetleg közvetlen) módon:


- ingyenes módszerek:


művészi alkotás (a technikai tudás lényegtelen) ;


(Az agykontroll, vagy pl az NLP kivitelezhető autodidakta tanulással ingyen, illetve fizethetsz is érte pl tanfolyamok keretében)


- fizetős módszerek:


kineziológia;


regressziós hipnózis;


(állítólag a rebirthing is működik).


Minden összefügg mindennel, bár nem egyforma arányban.

2017. febr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kozmetikusom -> kozmetikumok
2017. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Méregtelenitő kúra és kineziológus segitene szerintem.

Én a Foreveres méregtelenítést ismerem. Merem ajánlani. Olvass utána. Jobbulást!

2017. febr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a gabonák (főleg a lisztek) elhagyása oldotta meg a problémát. Ugyanannyi hús, zsír, rost és folyadék fogyasztása és ülőmunka mellett... Ami még változott, az az, hogy gyakrabban eszem húslevest (sok zöldséggel, tészta nélkül).

A kisfiamnak viszont elég volt a tejtermékeket elhagyni, miután kiderült, hogy érzékeny a tejfehérjére.

2017. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!