Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az INFLUENZA vírus ellen úgy...

Az INFLUENZA vírus ellen úgy tudom nem hat az ANTIBIOTIKUM. Akkor miért írják fel? Ha nem ezzel, hát mivel gyógyítható?

Figyelt kérdés
Magától elmúlik?

#influenza-gyógymódja
2017. febr. 11. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Orvost nem tudok, aki influenzára antibiotikumot írna fel... MAximum ha rizikócsoportba tartozik, és nagy az esélye egy bakteriális felülfertőződésnek (ezt is csak egy COPD-s idősnél vagy rossz immunrendszerű gyereknél tudom elképzelni).


Az influenzára nincs gyógyszer (vagyis van, de nem használják rutinszerűen), mert az immunrendszer normális esetben 1-2 hét alatt legyőzni. A tüneteket csillapítják, és ha szövődményes, akkor kezelik.

2017. febr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

de, simán felírja a háziorvos az antibiotikumot.!!!

nincs gyógyszer elvileg, csak oltás.

Pihenni kell, és szerintem jó, ha probiotikumokat eszel. + a szokásos egészséges táplálkozás, napfény, stb.

2017. febr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak még orvosok akik felírják :( Pl. az én főnököm is. A 70-80-as években volt nagy "divat" mindenre azonnal felírni. Az influenza legyőzése az immunrendszer dolga,csak a tüneteket lehet enyhíteni.
2017. febr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem hat a vírus ellen, az antibiotikumot a bakteriális felülfertőződés elkerülése érdekében írják föl. Az influenzát az immunrendszer győzi le.
2017. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, magától elmúlik pár nap alatt, én soha nem mentem influenzával orvoshoz, nem szedtem semmit és mindig rendbe jöttem. Pár nap a lakásban, mézes tea, húsleves, narancs, mandarin, kivi, banán, vagyis vitaminok.
2017. febr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Viranax

Kifejezetten vírusos betegségekre való gyógygomba készítmény.

2017. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Mi is beleestünk most. Végigment a családon ,de mi alternativ megoldással gyorsitjuk a gyogyulást. Fel lehet az immunrendszert turbózni.:)
2017. febr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, vannak orvosok, akik felírják a bakteriális felülfertőződés megelőzése céljából, az esetek többségében gyakorlatilag feleslegesen.

Magától elmúlik, ha az immunrendszer megfelelően működik.

Amióta nem szed a családom semmilyen gyógyszert, csak természetes gyógymódokat használunk és egészségesen táplálkozunk, nálunk a gyógyulás ideje kb. 1-3 nap.

Gyógyteák (hársfa, bodzavirág, lándzsás útifű, citromfű, echinacea, kamilla, borsmenta) mézzel, tengervizes orrspray, illóolajok, probiotikum, D-vitamin, sok gyümölcs, húsleves, napfény - én ezeket használom.

2017. febr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Spinyhért András válasza:

Az antibiotikumok bakteriális fertőzésre használandók! Az influenza pedig vírus. (Igen, tudom, hogy tudod, de gondolok azokra is, akik csak felületesen olvasnak)

Preventív eszközként tekinteni az antibiotikumra számomra felelőtlenségnek tűnik! Azaz megelőzésképp nem szabad antibiotikumot szedni!

2017. febr. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb orvos nem poénból írja fel az antibiotikumot. Én legutóbb akkor kaptam "influenzára", amikor olyan brutálisan köhögtem, mint még soha, már komolyan felmerült bennem a kérdés (meg is kérdeztem), hogy ebbe bele lehet-e halni, mert konkrétan úgy éreztem, lassan már kiszakadnak a dolgok a helyükről egy-egy rohamnál :) Na, akkor azt mondta a háziorvosom, hogy most azért már felír antibiotikumot, mert nem szeretné, hogy ebben az állapotban valami durvább is megtámadjon.
2017. febr. 13. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!