Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Elértem egy olyan pontot az életben, hogy már nem tudom mi értelme van mindennek. Egyszerűen nincs semmi, ami izgatna vagy, ami miatt érdemes lenne élnem. Nem hinném, hogy egyszerű depresszióról van szó, de, akkor mi okozza az életuntságot?
2017. ápr. 13. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is el szokott menni a kedvem az élettől, ettől a sok retard ember miatt, de mindig eszembe jut hogy van két dogol az életembe ami fontos nekem és nem hagyhatom magukra.:)

Ha sokat unatkozol attól is lehet, keress új dolgokat, hobbit.:)

2017. ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A fő kérdésedre nem lesz válasz, de ha életunt vagy, akkor nem azt csinálod, amit szeretsz.

Ez igaz mind a munkádra mind a hobbidra. Találj valamit ami leköt és szereted csinálni.

Erre az érzésre mondják, hogy "jómódjában nem tudja mit csináljon". Már nem kell a megélhetésért kapálózni annyira, az ember ráér foglalkozni filozófiai "mi az élet értelme" kérdésekkel is.

2017. ápr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az az élet értelme, hogy ki tudd élvezni úgy az ösztöneidet, hogy azokkal ne árts másoknak. Akkor talán tudod élvezni az életet és olyan munkát tudsz csinálni, amit szeretsz és van e mellett hobbid is. Szerintem ennyi az let értelme.
2017. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha már 135 éves vagy, jogos a borúlátásod.
2017. ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A cici!
2017. ápr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42
2017. ápr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyen érzésen sok ember átmegy.
2017. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szenes43 ***** válasza:

Miután a tanulást befejezte az ember neki kezd valamit dolgozni hogy fenntartsa magát esetleg tervei vannak a jövőt illetően majd rájön hogy a napi robot egyhangúsága kilúgozza. Ekkor gondol kiégésre,alkotói válságra vagy csak egyszerűen tele lesz a hócipője mindennel. Még saját magával is. Itt említették hogy ha az alapvető szükségletek kielégítettek akkor "ráér" filozofálni az egyén. Szerintem minden egészséges ember értékes önmaga,a közvetlen vagy tágabb környezete számára de alábecsüli a saját értékeit és ezáltal bénának,koloncnak véli magát.

Kezd azzal hogy elfogadod magad olyannak amilyen vagy és lásd meg a járda szegletén feltörő apró kis virágot. Minden felfelé az éltető fény felé küzd a lehetőségei szerint.

2017. ápr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!