Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme lenne a fejátülteté...

Mi értelme lenne a fejátültetésnek? (komoly)

Figyelt kérdés
Olvastam hogy az első fejátültetést 2017 végére tervezik, mi értelme lenne annak?
2017. ápr. 7. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy elmondhassák, "Hogy már ezt is tudjuk!"

Semmi. Azért, hogy egy (agyhalott vagy agyi sérült?) ember tovább éljen. Gondolom a hozzátartozók is szeretnének egy teljesen más embert tudni ugyanabban a testben (kivéve a fej persze), mert a személyiség teljesen más lesz.

Akkor miért nem agyat ültetnek át?


Vagy ezt patkányokon fogják végezni?

2017. ápr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

[link]


Emberen fogják

2017. ápr. 7. 18:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy agyhalott ember egészséges testtel és egy durván elrákosodott vagy összeroncsolódott testű ember ép tudattal, akkor jó megoldás lehet.
2017. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igaz, azért ez nem semmi 2017-ben.
2017. ápr. 7. 18:57
 5/13 anonim ***** válasza:
Erre nagyon kíváncsi lennék! Az agyszövet nagyon hamar elhal,ráadásul rosszul tűri az oxigénhiányos állapotot és csak néhány percig bírja maradandó károsodás nélkül. Nem tudom elképzelni,hogy ezt meg lehet oldani.
2017. ápr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Még a 70-80 as években a szovjetek kísérleteztek ezzel, ott kutyáknál végeztél el. Csak ott egy élő kutya nyakára ültették egy másik fejét és közösítették az érrendszert és a légezőrendszert. 1-2 hétig talán életben is maradtak. Van videó youtube on is.
2017. ápr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk én is afelé hajlok hogy ez nem hiszem hogy fog sikerülni, de ha mégis nagy előre lépés lenne.
2017. ápr. 7. 19:30
 8/13 anonim ***** válasza:
És ennek a nagy előre lépésnek mi értelme lenne? Az a személy többet nem lenne ugyanaz. Annak a személyiségét venné át, akié a fej (és az agy). Ez így jó lenne?
2017. ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintem nem érted. Itt egy izom sorvadtnak a fejét ültetik át egy másik testre, az izom sorvadt ember élete annyiban fog változni hogy kap egy egészséges testet, ettől miért változna meg a személyisége és miért lenne más?
2017. ápr. 7. 20:53
 10/13 anonim ***** válasza:

#9: Ez így megint más! A te példád másról szólt, mint az enyém.

Mellesleg megválaszoltad a kérdésed.

2017. ápr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!