Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Pajzsmirigy alulműködésre...

Pajzsmirigy alulműködésre hölgynek hatásos gyógymód? Tyroxint nem szeretnénk. Milyen más gyógyszer, gyógymód van a hormomgyógyszereken kívül? Neked mi vált be?

Figyelt kérdés

2018. máj. 1. 14:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"Te orvos vagy?"


Nem. Csak rákényszerültem, hogy alaposan utánajárjak ennek a betegségnek és a gyógyulás lehetőségeinek, mivel nem akartam elfogadni azt, amit a TB-s orvosok mondanak, azaz hogy

- a pajzsmirigyem fokozatosan teljesen el fog pusztulni, és ez ellen nincs mit tenni;

- a tünetek "normálisak"

(egy tünetem még a hormontabletta szedése előtt elmúlt, egy másik azóta is fennáll, és ősszel-télen jött még pár új)


"Meggyógyultál ettől az életmódtól?"


Egyelőre annyi történt, amennyit leírtam: vitaminokat és ásványi anyagokat szedek december óta - két és fél hónap alatt az aTPO-szintem kb. 25%-kal csökkent, és néhány tünet is elmúlt; jelenleg mindössze három pm-es tünetem van, remélhetőleg ezektől is megszabadulok hamarosan.

A héten megyek ismét laborba; ha megfelelőnek találom a javulást, akkor nem szigorítok; ha nem lesz megfelelő, akkor jönnek a diéták.


"Funkcionális magyar orvost ajánlanál. Magán is jöhet."


Sajnos nem sikerült még olyan orvost találnom, akiről biztosan tudom, hogy topon van ezen a területen.

De olyat tudok, aki nem "bogyómániás", és inkább a természetes gyógymódok híve. Ő hormonológus, két ismerősöm is jár hozzá (egyikük PCOS miatt, a másik pajzsmirigy miatt).

A neve dr. Csiszár Miklós, Budapesten rendel.

Itt megtalálod az elérhetőségeit:

[link]


"Ennyi vitamint szedni nem túlzás?"


Az alapok a szelén, ill. a D és az E, ez nem sok. A többi csak akkor kell, ha fennállnak bizonyos tünetek. (Pl. fáradtság esetén B12 és/vagy vas, fogyási képtelenség esetén króm - ha az sem segít, akkor T3 tabletta...)


"A súlyos elhízottság okozhat pm alulműködést?"


Önmagában nem.

Van egy genetikai faktor, amihez még két tényező "szükséges", hogy a Hashimoto kialakuljon: táplálkozással kapcsolatos betegségek, főleg a lyukas bél szindróma, aminek aztán sok más betegség lehet a következménye (pl. a gluténérzékenység); ill. stressz vagy valamilyen (vírusos vagy bakteriális) fertőzés.

A genetikán nem lehet változtatni, a többin igen.

2018. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Látom hogy régen írt ide bárki is,én most pont ugyan ebben a jaj referencia értéken belül vagy hát ez jó és leszarnak szindrómában vagyok.Pedig sajnos érzem hogy nem vagyok jól....fáradt vagyok,sőt hulla..10-en x órákat alszom.Ingerlékeny vagyok stb minden más.Most kaptam csak időpontot az utolsó reményem ez az endokrinológus,jártam már 3-nál semmire nem mentem velük.Tshm emelkedett.T3 3.80-6 ig ref é. nekem 3.86.Ami az én nem szaktudásom szerint már egy alacsony szint.De ez elvileg oké...anti tg 4 alatt jó nekem 3.7.. tpo 9 alatt jó nekem 0.7 nagyon alacsony egyik magas másik kva alacsony..2 éve nem jön a baba és mindenki leszar mindent még ha fizetek akkor is.Talán ez a doki majd meglátja végre és ír gyógyszert.
2023. szept. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!