Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen alternatív módszerek...

Milyen alternatív módszerek léteznek a magas TSH-szint csökkentésére?

Figyelt kérdés

Januári laborleletemben 4,422-es TSH-szint szerepel, amit a labor nem jelölt meg magasként (az ő számításuk szerint a 0,340 és 5,600 közötti érték jónak számít), a nőgyógyászom szerint viszont magas, és gyógyszert kellene szednem. Én ebbe nem mentem bele, hiszen - egyelőre - nem szeretnék gyereket, "feleslegesen" pedig nem szedek hormonkészítményt, hiszen azon kívül, hogy közti vérzésem van (ami ráadásul nem is köthető össze egyértelműen a pajzsmirigy-alulműködéssel), semmiféle olyan tünetet nem tapasztalatok, ami az alulműködésre jellemző.


Ugyanakkor, olvasgatva itt a neten mások értékeit, tényleg azt kell hinnem, hogy az enyém nem normális. :S Vannak esetleg természetes módjai a pajzsmirigyműködés-serkentésének?



További infó (hátha számít valamit), hogy 32 éves nő vagyok, és 161 cm-es magasságomhoz vékony (44 kg).


Előre is köszönöm, ha vki tud érdemben tanácsot adni!



2018. aug. 12. 14:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, a TSH normál értékei vitatottak. Amerikai funkcionális orvosok jelenleg a 2.5-ös felső határt szorgalmazzák.

Ráadásul a TSH nem a legjobb marker, bár annak tartják, de tényleg nem az. Normál TSH esetén is fennállhat pm-probléma, az esetek minimum 10%-ában.

Mivel neked a jelenlegi rendszer szerint normális, ezért TB-s további labor nem lehetséges, csak privát.

Kellene méretned a következő szinteket:

fT3

fT4

rT3

antiTPO

antiTG

De minimum az elsőt és az utolsó kettőt. Ez a CentrumLab-nál darabonként 2.000 Ft. Ennyit megér, hogy kiderüljön, ténylegesen van-e gond.


Addig is szedj napi 200 mcg organikus szelént 400 mg E-vitaminnal és tetszőleges mennyiségű C-vitaminnal együtt.

2018. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Hű, köszi a segítséget!
2018. aug. 12. 18:22
 13/19 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)


Menj laborba mielőbb, javasolnám, hogy már a jövő héten, mert minél előbb kiderül az esetleges probléma, annál jobb. Majd írj, ha megvannak az eredmények. Ha gond van, tudok segíteni, ill. hasznos oldalakat ajánlani, amelyekről én is tájékozódom. Sajnos kényszerűségből, azaz Hashimoto miatt - meg mert a hagyományos dokik le vannak maradva pár évvel - évtizeddel a kutatási eredményeket és a gyógymódokat illetően. :(

2018. aug. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ó, arról a pajzsmirigybetegségről olvastam :/ ,kitartást kívánok hozzá! :( Jobb híján magánba fogok menni, de mivel - ahogy írtad, és én is láttam a neten - nem két fillér, sajnos tolom egy picit... Addig maradnak a vitaminok + az egészséges táplálkozás...
2018. aug. 14. 18:27
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem már 2,9-es TSH-val is elég észrevehető tüneteim voltak. Az endokrinológus doki azt mondta, 2 alá kellene levinni, mert babát szerettünk volna, aztán így sikerült is. Később abbahagytam a Letrox szedését, és némi étrendváltással nekem sikerült levinnem 1,7-1,8-ra, ami azóta (3 év) sem változott, a tüneteim is elmúltak.

Bár hivatalosan nem vagyok gluténérzékeny, valószínűleg ez állhatott nálam a háttérben. Vannak ilyen esetek, talán érdemes lenne ebben az irányban próbálkoznod.

Az furcsa, hogy ilyen vékony vagy, alulműködésre inkább a hízás jellemző.

2018. aug. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, inkább a hízás - viszont a Hashimoto-nál kezdetben túlműködés van, csak később kezdődik az alulműködés. És az évek során a különböző tünetek váltogathatják egymást, sőt, akár egyszerre is jelen lehetnek. Ennek megvan az oka, de most nem részletezem.

A hízás egyébként a lassú anyagcsere miatt következik be elvileg, szóval székrekedéssel együtt jár.

Én meg úgy híztam egy év alatt 10 kilót, hogy soha nem volt székrekedésem... Teljesen kiszámíthatatlan.


A glutén pedig valóban gyakori trigger, mivel hasonlít a pajzsmirigy-szövetre, és a szervezet az utóbbit így ellenségként azonosítja. Szóval ezért szokott működni sokaknál a gluténmentes diéta, kb. 40%-nál, ha jól emlékszem.

2018. aug. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Kedves Kérdező. Ha erre jársz leirnad hogy megoldódott e a problémád azóta? Főleg a közti vérzésre gondolok. Kiderült mi okozta?
2019. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Szia! Nem derült ki, mi okozta, de mióta a nőgyógyász javaslatára elkezdtem úgy táplálkozni, mint az inzulinrezisztensek (terheléses vérvétel eredménye alapján merült fel benne a gyanú, hogy esetleg az lehetek), három-négy hónap után megszűnt a közti vérzés.
2019. dec. 16. 09:55
 19/19 A kérdező kommentje:
Szóval, nem derült ki, mert az IR azóta se bizonyosodott be, hiszen endokrinológusnál nem voltam, és a tipikus tüneteket se produkálom, ugyanakkor az tény, hogy a szénhidrátcsökkentett táplálkozás jót tett a ciklusomnak... :)
2019. dec. 16. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!