Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogy lehetne jobban rájönni...

Hogy lehetne jobban rájönni mi a pajzsmirigy kialakulásának valódi oka? Ismeri valaki dr Izabella Wentz munkásságát?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki tud magyar oldalt vagy orvost, aki ebben tud segíteni?

2018. dec. 18. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy a "pajzsmirigy kialakulása"? A pajzsmirigy micsodájának kialakulására gondolsz? Alulműködés, túlműködés, jóindulatú daganat, rosszindulatú daganat, Hashimoto thyreoiditis stb. Melyik?
2018. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elvileg nagyon egyszerű az "első kör": antiTPO-, antiTG-, jód- és szelénszintet kell méretni. Amennyiben az első kettő normál szinten van, a második kettő pedig alacsony, akkor jó eséllyel jód- vagy szelénhiány okozza az alulműködést. Ha bármelyik ellenanyag szintje magas, akkor autoimmun betegség van a háttérben, az ún. Hashimoto.

Ennek az egyik legjobb szakértője dr. Wentz, érdemes olvasni a cikkeit.

A Facebookon vannak Hashimoto-s csoportok, magyar nyelvűek is, de nincs nagy mozgás - viszont posztban bármit kérdezhetsz, ill. a régieket visszaolvasva is sok hasznos infót gyűjthetsz be.

Még a HypothyroidMom oldalt tudom ajánlani.

2018. dec. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hashimoto kialakulásának okára próbálok rájönni, és ezt a linket találtam: [link]

Érdekes cikk, és az érdekelne, mit gondoltok erről.

2018. dec. 19. 21:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen olvasom dr. Wentz cikkeit, kb. mindent ezekből tudok a Hashimoto-ról. Nem iktattam ki teljesen a glutént, a tejet, csak csökkentettem, szóját eleve nem is ettem, cukor szintén minimalizálva, és még sorolhatnám, hány területen követem a tanácsait. Az "elvártnál" lassabban ugyan, de javuló tendenciát mutatok. (AntiTPO szint a tavaly decemberi maximumról, 840-ről idén októberig 384-re csökkent.)

Ami konkrétan ezt a cikket illeti, nekem H. pylorit néztek, negatív lett. A lyukas bél szindróma lehetséges, hogy fennállt, eszegettem az ajánlott csont- / húsleveseket egy ideig, és érezhető volt a pozitív hatás, csak meguntam. Egy másik helyen említi a fogászati problémákat, mint lehetséges kiváltó okot, és lehet, hogy ez is érintett, mert a nyáron csinálta meg végre a fogorvos az egyik problémás fogamat.

Szóval szerintem érdemes kutakodni, tesztelni mindent, amit csak lehet, és kiiktatni a lehetséges triggereket.

2018. dec. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak átfutottam a cikket. Amiket említ, azokról szó van a GAP szindróma c. könyvben is. Én eszerint táplálkozom (és élek) kb. 3 éve, bár most már kicsit lazítottam és néha eszek "előnytelen" ételeket is. Nekem enyhe alulműködésem volt, az orvos annak idején nem vizsgálta, hogy Hashimoto vagy sem. Mindenesetre fél év után normális lett a TSH-m (azóta is jó), és a tünetek is elmúltak, úgyhogy remélhetőleg meggyógyultam. Olvasd el a könyvet, szerintem megéri.
2018. dec. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!