Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Van olyan tea, ami "bevonatot"...

Van olyan tea, ami "bevonatot" képez és nyugtatja az irritált nyelőcsövet reflux betegség esetén?

Figyelt kérdés

2019. jún. 10. 01:45
 1/6 anonim ***** válasza:
nem tea de a gaviston az ilyen
2019. jún. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Húsleves jó lehet rá.
2019. jún. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mézet, kisüsti pálinkát 1:1 arányban összekevered, mielőtt lenyeled jó alaposan megforgatod a szádban. Csak egy -egy kortyot esténként!(A bolti alkoholos italok nem alkalmasak a feladatra!Megmerem kockáztatni, ezért nem terjed el szélesebb körben a mézes pálinka, mint a reflux gyógyszere. Meg hát, a nyállal való hígítás is elengedhetetlen. )Ha nem jól csinálod lófarkat sem ér!
2019. jún. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!
2019. jún. 14. 15:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én ötletemet azért írom meg, mert gyomorirritáció ellen évek óta bevált számomra, sőt, erjedésgátló fűszer is egyúttal, azonban konkrétan refluxra nem tudom, hatásos-e, de szerintem ártani nem fog:

a porított gyömbérfélék: gyömbérpor, kurkuma. Élelmiszerboltokban a fűszeres polcról való tökéletesen megfelel a célra.


Ahogy az előző hozzászóló is említi, a nyállal elkeverés sok esetben fontos, ez esetben is.

Egy fél / negyed kávéskanálnyi tömény port (szárazon) a szádba teszel, és azonnal elkezded intenzíven elkeverni a nyáladdal, mielőtt lenyeled. Kb 10-20 másodperen át keverd el nyáladdal a szádban.

Ne hígítsd!


Azért javaslom megpróbálni refluxra is, mert pl gyomorégés ellen, akár gyomorfekélyre is pont azon hatásmechanizmusa miatt hatásos, hogy bevonatot képez a felületen. (Ezen felül tehát erjedésgátló funkcióval is bír, na meg multifunkcionálisak a gyömbérfélék).


Ellenben egész gyömbérgyökérről nincs elég tapasztalatom, próbáltam párszor, de avval nem volt igazán hatásos.

2019. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
14%
A reflux azért alakul ki, mert kevés a testben a só. Az NaCl, azaz a konyhasó. Ilyenkor csak híg gyomorsavat tud előállítani a test, abból meg sok kell. Ezért termel túl sok gyomorsavat a test. Egyél jó sok sót, igyál rá napi kb. 2 liter tiszta vizet, és hamarosan elmúlik a reflux. Ugyanis elegendő mennyiségű só lesz a testedben, abból tud tömény sósavat - ami a gyomorsav - előállítani a test. A töményből pedig sokkal kevesebb kell. Ezért nem fog fölfelé kibugyogni a gyomorsav - mert kevesebb lesz!
2019. jún. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!