Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gombóc érzés a torokban,...

Gombóc érzés a torokban, égető fájdalom, s miatta nehéz légzés. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Már pár hete elkezdett égető érzés lenni a torkom környékén. Nem tudom pontosan, hogy a nyelőcsövemben van e a fájdalom, vagy a pajzsmirigybe vagy hol. Kívülről úgy mondanám hogy a nyakam belső területén. Refluxos vagyok, de azt tudom milyen mikor amiatt van. Először arra gondoltam s be is vettem a savlekötőt mikor ez megjelent, de nem múlt el tőle. Pedig mindig hatott, szóval ez valószínű nem a refluxommal van összeköttetésben. Az nem ilyen szokott lenni, s a gyógyszerem amúgy is egyből megszünteti, ha sav miatt fáj. Nagyon érdekes ez a valami. Gombócot érzek ott a torkomban s égő érzést. Néha elég ilyesztő főleg mikor órák óta nem szűnik, s egyre erősebb a fájdalom. Mit vegyek be vagy mi lehet szerintetek ? Mitől múlna el? Olvasgattam a neten de mind csak megijesztett mert a legrosszabb dolgokat mondták h daganat meg ilyesmi ... A háziorvosomnál míg nem voltam próbálom megoldani mert nem szeretek hozzá járni mindig felír csomó gyógyszert a semmire s azt se szokta tudni mi bajom már öreg szegény. Sose tudta egyszer se mi bajom. Mikor a tesómnak fájdalmai voltak azt mondta vakbél közben az a másik oldalon van. Szóval mi lehet a bajom ha nem a sav? Eléggé fájdalmas már , nagyon éget s nehéz levegőt venni. S nem akarom h valami kisebesedjen belül vagy mi h nem akarom hosszú időkig tűrni nehogy nagyobb bajt okozzon. Ötlet ? Enyhíteni?

2019. febr. 11. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
Gasztroenterológiára kérj beutalót! Begyulladt a rekeszizomnál. Valószínűleg a reflux csinálta. Lehet rekeszizom sérv is.
2019. febr. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha csak egyszer vetted be a savkötőt az kevés. Folyamatosan kell szedni, kinek mennyi idő. Megjegyzem még, hogy a vakbél sokszor a másik oldalon jelez!
2019. febr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!