Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért ilyen az emésztésem? Az...

Aries 2 kérdése:

Miért ilyen az emésztésem? Az orvoshoz való utasítást most hagyjuk el, mert eddig hiába voltam náluk.

Figyelt kérdés
Évről évre egyre nehezebb az emésztésem. Már régóta csak kétszer eszem egy nap, mert minél többször ettem, annál nagyobb lett emésztési problémám. Egy 2009-es gyomortükrözés epés gyomorkörnyéket állapított meg. Tavaly derült még ki az, hogy epehomok is van. Újabban mégis bátorkodtam háromszor enni egy nap, de ez mégiscsak gondot okoz. Megtapasztaltam párszor konkrétan is, hogy gyomromban nagyon sokáig ül az étel. Nem tartom kizártnak, hogy egy napon túl is még mindig ugyanaz az étel van odabent. Étkezésekkor kezd határozottan lejjebb kényszerülni az étel gyomromból, a belekben görcsöket okozva. Időnként nyilallik is, és főként evéskor gombócérzés is van a torokban. Éhségérzetem nem kevésszer túlságosan is nagy, persze a savak izgatására. De szerintem valójában soha nem ürül ki a gyomrom, amivel félelem nélkül, nyugodtan lehetne enni. Egyébként a hasmenéstől nagyon félek. Miest csikarni kezd, rettegés fog el, és van, hogy félbehagyom az evést. Székelés után szinte mindig érezni további bélmozgásokat, és gyakran van olyan hasi érzet mintha össze akarnának húzódni a belek, behúzódik a hasfal. Biztos, hogy az emésztéshez köthető a homlokomon terjeszkedő ekcéma is, mely mindkét fülben is megvan. Szemeim is fehéresen váladékosak. Pulzusom edzés nélkül is 51/perc. Próbáltam már ennél is kevesebbet enni, hátha könnyíthetnék gyomromon, de ez fogyást eredményezett, amúgyis kicsi súlyom mellett. Felsorolni sem tudom, hogy mennyi mindent próbáltam már bevetni ez ellen, de eddig eredménytelenül. Pl. kamilla tea mellett sem történik semmi. A napi 3 l feletti vízre sem volt elérhető könnyebbülés.

2019. júl. 25. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Oké, nem vagyok gasztroenteorológus, de van némi tapasztalatom. Nem mindenki emésztése egyforma. Nem többet/kevesebbet kellene ennwd, hanem mást. Zöldségek, gyümölcsök, lekvár, rostok, stb. 2 dologra figyeltem fel: nem sportolsz= emésztési gondokat okoz, szorongsz=emésztési gondokat okoz. És ha még epe problémáid is vannak, akkor ezek hatványozottan működnek. Ezeken a vonalakon kéne elindulnod.
2019. júl. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendszeresen sportolok. 11 évig vegetáriánus voltam, és ezen időszakon belül, néhány évig, még reformélelmiszereket is fogyasztottam. Semmi változást nem tapasztaltam.
2019. aug. 13. 15:55
 3/4 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy nem szabad akaratból születtem... Genetikailag ilyen az emésztésem? A túl érzékeny lélek és lelkiismeretesség az oka ennek? Úgy érzem, tüneteimért csak részben vagyok felelős. Magamra hagytak... Elpárolgok innen és minden folytatódik tovább, ahogy eddig... Kinek jó ez...? Minek, kinek vagyok én e Földön...? Elmentem olvasni...
2019. aug. 13. 16:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak monológ, de épp nem érdekel. Az epémen kis polipok vannak, nem homok. Ez egy kövesedést megelőző állapot, ha nem tévedek. Értetlenkedtem is, hogy akkor miért írt fel a háziorvosom Colagolt. A polipot biztos nem hajtaná ki. Vagy igen? A uht-ot végző orvos inkább gyomromat okolta legfőbb panaszaimért. Úgy néz ki, hogy naponta többször kéne egyek kis adagokban. De nehéz ezt megemésztenem... Pedig muszáj lesz...
2019. szept. 16. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!