Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sehol nem segítenek. COPD?...

Sehol nem segítenek. COPD? Asztma?

Figyelt kérdés

Kérem, ha valakinek volt hasonlója jelezze, már nagyok orvosnál jártam, de semmi


2 hónapja elkezdtem köhögni (sokan voltak betegek Körülöttem), majd pár napra rá véreset köhögtem.

Fül-orr-gégészet nem talált semmit.

Tüdőgondozó: Spirometria OK, Mellkas rtg alapján bronchitisz, kaptam antibiotikumot, 3 napra rá elmúlt a véres köhögés. Utána még kb egy hétig gyengének éreztem magam nagyon, de aztán az is elmúlt.

1 hétre illetve 1 hónapra rá kontroll: Mellkas röntgen, spirometria tökéletes. Én is jól voltam.

Majd kb. 2 hete megint elkezdtem le gyengülni.


Tünetek:

Köhögés főleg reggel, mindig jön váladék is, illetve evés után.

Gombóc érzés a torokba

Enyhe nyelési nehézség

Terhelés hatására nehezebb légzés

Folyamatos gyengeség érzés

Enyhe mellkas nehézség érzet


Mellkas CT, légzés hallgatódzás negatív


Kaptam egy Alvesco nevű sprét, amivel reggel, este 1-1 fújás, pár napra rá jobban is lettem, És azóta is szinte teljesen jól vagyok (mondjuk 85%). Nagyon keveset köhögők, minimális a hurut.


Ennek ellenére 2 orvos is azt mondta hogy majd az alvesco-t hagyjam el, ez nem asztma, és nem is copd.


De akkor mi? Félek, ha abba hagyom akkor megint visszaesek…



2019. júl. 27. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Egyelőre ennyi az, amit ilyenkor lehet tenni, volt többféle vizsgálat és rendben volt, tedd azt most amit mondanak és, ha mégsem válik be, akkor elmondod nekik, hogy itt valami nem stimmel, de előre nem kell aggódni.
2019. júl. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vérvétel volt? Vérszegenység is okozhat fulladast. Nincs refluxod? Annak tipikus tünete a gombóc a reggeli váladék és nyelési nehézség. Ha volt ct azon látni kellett volna ha gond van. Hagyd el a fújkalót. Beteg voltál de már elmúlt.
2019. júl. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek nagyon! Vérvétel volt, ott minden rendben. A refluxot elkezdem kivizsgáltatni! Köszi a tippet!
2019. júl. 28. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!