Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reggel óta szinte semmi...

Reggel óta szinte semmi levegőm, már szédülök is mit csináljak? (lent)

Figyelt kérdés

Jelenleg asztmával kezelnek és amellett keresnek valami mást is,mert szerintük ez nem sima asztma.

Reggel óta nagyon nehezen jön a levegő,mintha képtelen lennék tele ‘tölteni’a tudom. Kifelé max a levegő negyede jön és azt erősen “meg kell nyomnom” hogy ki is jöjjön...

Reggel óta ez van,nem tudtam cigizni,nem tudtam sétálni,többször majdnem elestem,és mostmár szedulok is.

Itthon senkit nem érdekel,mondván hétfőn úgy is megyek a tüdőgyógyászatra,majd ott megnézik mi a bajom...

Valóban várjak ezzel hétfőig? Szörnyű érzés...

Köszönöm a normális válaszokat..



2019. júl. 20. 21:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%

Amennyiben szoktál cigizni, akkor elég valószínű, hogy ez a jelenség amit most tapasztalsz, elsősorban pszichés eredetű.

Akinek ilyen komoly légzésproblémái vannak nem hinném hogy rá tudna szokni a cigarettára.

Most azon parázol hogy "nem sima asztma azt mondták omg mi lesz velem" aztán mindjárt nem kapsz levegőt.

Szerintem. Ez a "nem tudom teletölteni a tüdőm" tipikusan ilyen pszichés jellegű tünet.

Ilyen jellegű rohamoknál amik tényleg problémát okoznak inkább jellemző a köhögés, erősen sípoló légzés, stb.

Ha ez nincs kétlem hogy el lennének záródva a légutaid = pszichés alapon játszol rá a meglévő valamilyen szintű problémádra.

Hívd fel az ügyeletet, mondd el nekik mit tapasztalsz, megmondják hogy be kell-e menned vagy nem.

2019. júl. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Úr. Isten.

Semmilyen pszichés problémám nincs és 5 éve dohányzom.

Most azért nem gyujtottam rá mert NEM TUDOK.

Jatszik rá a halál f**za kosz szépen.

2019. júl. 20. 21:28
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

Már abból ahogy ezt a választ megfogalmaztad, látszik, hogy elég komoly pszichés problémáid vannak.

Írtam egy normális választ érvekkel, te meg ilyen dühkitörés szinten feszengsz.

Ott van az utolsó sorban, hogy mit csinálj, ha úgy érzed ez nem ilyen eredetű. Felhívod szépen a városodban/kerületedben hozzád tartozó orvosi ügyeleted, elmondod annak aki felveszi a panaszaid, és ő nagy biztonsággal el tud látni tanácsokkal, meg tudja ítélni, szükséges-e a beavatkozás.

2019. júl. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Körülbelül az utolsó mondatod ért valamit,próbálsz rám húzni valami olyat ami nincs. És az ember ne akadjon ki rajta,mikor itthon mindenki nagy ívben tojik rá mi van velem. És akkor kell egy ilyen válasz.
2019. júl. 20. 21:34
 5/16 anonim ***** válasza:
32%

Hát nekem egyre inkább úgy tűnik hogy itt hisztiről van szó.


Ember, ha én nem kapok levegőt, akkor nem a gyakorikérdéseken feszengek, hanem kihívom a mentőt, vagy bevonszolom magam az ügyeletre.

Ha csak sajnáltatni akarom magam mert szarul vagyok, akkor csinálom ezt, amit te.


Biztos hogy van valamilyen fizikai problémád, de ez alapján amit itt levágsz lehetetlennek tartom hogy ne várhatna hétfőig, mert még egyszer mondom nem számolsz be köhögésről, nem számolsz be sípoló, zörejes légzésről, akkor mi zárja el a levegő útját?


Sajnálom hogy anyádék nem foglalkoznak veled.

Ha úgy érzed életveszélyben vagy mentő, ügyelet.

2019. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Ne várj hétfőig. Ha valóban alig kapsz levegőt (és kifújni se tudod normálisan oxigénhiányod lesz vagyis már az van azért szédülsz. Az most tök mindegy hogy lelki erederü e vagy se. Nekem szorongástól szokott nehézlégzéem lenni de kifújni ki tudom, ezért inkább arra tippelnék h más a gond. Nyilván tüdőröntgen, stb készült és rendben volt, de ez akár egy tüdőgyulladás is lehet, láz nélékül is. Illerve lehetséges hogy szívproblémd van. Tudom okoskodás de ilyen melegedő időben sok szivbeteg vn rosszul. Ha tudsz, menj ügyeletre.
2019. júl. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

a tartásod milyen ? nem vagy meggörnyedve ? nem kell most

kvazimódó tartásra gondolni, de ha nincs "normálisan" a felső test akkor bizony simán jöhetnek légzési problémák, ugyanis a tüdő nem tud megfelelő méretűre tágulni, és ebből adódóan kevés az oxigén, ezeket a problémákat, csontkovácsok szokták helyre rakni.

2019. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hatos vagyok. Mérj vérnyonást is ha lehet.
2019. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köhögés,sipolo légzés már régóta van néha-néha,most is.

Vérnyomásom nagyon alacsony szokott lenni kb 60/40 pulzusom meg túl magas kb 120-140 között de nyugalmi állapotban volt már 160 is.

Igen ki lett vizsgálva.

Ha holnap is rosszul leszek elmegyek az ügyeletre köszönöm a normális válaszokat!

2019. júl. 20. 23:56
 10/16 anonim ***** válasza:
Én a saját tapasztalatomból kiindulva ha nem kapsz levegőt akkor ne várj az orvossal. Mert levegőre minden percben többször is szükség van. Az ügyetre nem kell elmenni ha nem bírsz. Kimennek hozzád és megvizsgálnak ha úgy ítélik hívnak mentőt. Azt viszont komolyan nem értem ha asztmás vagy mi francnak dohányzol???? Meg akarsz fulladni!!!? Legyen már több eszed te gyerek! Az asztma akár tünetmentessé is tehető addig fogod csinálni amíg valami gyógyíthatatlan tüdőbetegséget gyűjtesz mellé? Komolyan miért! Van tüdőtágító spray otthon? Az sem hat?
2019. júl. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!