Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatja a gátüregi...

Mi okozhatja a gátüregi (mellkasi) nyirokcsomók megnagyobbodását?

Figyelt kérdés
Fateromnak kb 7 hónapja fenáll. A tüdőgyógyásza szerint már el kellett volna múlnia. Korábban természetesen volt ct-n is mert csúnya tüdőgyulladása volt,de a Copd-on kívül semmilyen komolyabb betegséget nem mutatott ki.
2019. júl. 12. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem ártana egy szővettant csinálni a nyirokcsomóból.. lehet lymphoma is.
2019. júl. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De a lymphomát a teljes vérkép és a ct nem mutatja ki?

A Copdal együtt még van egy kis tüdőtágulata is. De egyébként teljesen panaszmentes.

2019. júl. 12. 18:12
 3/11 anonim ***** válasza:
A vérképben lehet eltérés a fehérvérsejtszámban. De magát a nyirokcsomót is a CT mutatta ki nem? Az a nyirokcsomó szerkezetét nem tudja felmérni tehát lehet lymphoma is akár. Tumormarkereket néztek laborból?
2019. júl. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2019. júl. 12. 19:15
 5/11 A kérdező kommentje:
2019. júl. 12. 19:17
 6/11 A kérdező kommentje:
2019. júl. 12. 19:18
 7/11 A kérdező kommentje:
2019. júl. 12. 19:19
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval a szakdoki télen elég komoly dolgokra gyanakodott a rtg alapján,ahogy azt lehet is látni/olvasni.. ott készítettek egy teljes vérképet is,vannak eltérések, de egyébként közben antibiotikumot is szedett a fater. Aztán megtörtént a ct vizsgálat is amiben leírték a dolgokat.. most pedig pár napja volt kontroll visszarendelésen de még ott a kiszélesedett gátüreg,ezért ősszel megint ct vizsgálat.
2019. júl. 12. 19:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Mekkorák azok a nyirokcsomók? Ha csak kicsit vannak a patológiás határ felett és nem nőnek akkor nem biztos, hogy gond lesz velük. Nekem is van a hasamban. Ctn vették édzre. Hematológiára küldtek. Volt féléves kontrol. Sztán még fél év múlva egy elbeszélgetés. Mivel nem nőttek és tünetmentes voltam. Vérkép is oké volt így azt mondták nem lesz gond. Van hogy megnőnek kicsit és úgy maradnak. Nekem nem lehetett mintát venni olyan helyen volt.
2019. júl. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
18 mm-es volt télen a nyirokcsomó.Hogy azóta nőtt-e, vagy stagnált,azt még nem tudni. De a korábbi kommentjeimben elküldtem a képeket is a leletekről.
2019. júl. 12. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!