Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux-al és hörghuruttal...

Anowind kérdése:

Reflux-al és hörghuruttal kapcsolatosan tud segíteni valaki?

Figyelt kérdés

KIcsit aggódni kezdtem mert június 15 (hetedik hete) óta hörghurutos vagyok és egyszerűen nem hat semmi sem. Se köptető, se antibiotikum.. Az is igaz, hogy a probléma kezdete utáni első két hétben intenzívebb volt a köhögés, utána alkalomszerűen megmaradt még a mai napig, torokköszörüléssel és váladékkal a torkomban ami nagyon oda van tapadva és nem sikerül felköhögni.

- Tapasztalt ilyet már valaki?

- Kinek mi segített?

- Vettem ilyen UKKO reflux teakeveréket azt ismeri valaki?

ezen kívül bárminemű hasznos tanácsot szívesen fogadok :)

Üdv: anonym



2019. júl. 30. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Lassan ugyan, de a hársfatea csodát tesz hörghuruttal.


A refluxra meg irass fel valamit, mert valószínűleg éjjel leszippantod a gyomorsavat, ami a hörghurutot okozza. A teák nem fognak segíteni. Ameddig dokihoz nem jutsz el, addig quamatel mini, az vény nélküli.

2019. júl. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia "első"!


Igazából nem osztottam meg mindent. Tipikus nálam!

Szóval úgy kezdődött ez a reflux, hogy még a télen úgy éreztem a mellkasomnál sokkolóval ütnének ki... igazán bizarr élmény volt. Aztán márciusban gyomitükrözés és reflux. Kaptam Controlocot, Ventert. Lejárt a 3 hónap már nem használom. Egyébként a mewllkasomnál a "sokkolás" abbamaradt. De most van ez! Időnként mély levegőnél viszont úgy beremeg középen. Mint ha bedobbanna egy plusz ütés a szívnél. De ez izgalomnál is előfordul. Akkor nem kell mély levegő bedobban 4-5 öt és ez is abbamarad. Ez még nem is zavar mert nem fáj, de ez a hátsófali garatcsorgás és köhögés, krákogás igen. Most jöttem gargalizálásból éppen. Ha tudsz még esetleg tanácsoddal segíteni, megköszönöm!

Egyébként már ezt is köszönöm neked!

2019. júl. 30. 21:16
 3/8 A kérdező kommentje:
Quamatel 40-et szedek, de az még nem sokat segített 3 hét alatt.
2019. júl. 30. 21:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Na ez így már másabb.

Jól értem, hogy a Controloc meg a másik segített?

Akkor írasd fel újra. Ezek nem olyanok, mint a nátha gyógyszerek. Nem fog sajnos meggyógyulni, folytatni kell a kezelést. A mellkasi diszkomfort is elmúlik, ha ez okozza. Szerintem ez a felelős minden tünetedért.

2019. júl. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia! Már felírattam és szedem is 2-3 napja, de ugyanúgy köhögök. Már lassan 2 hónapja kaparó torokkal és köhögéssel "élek" együtt. Már lassan azt gondolom, hogy nem is a reflux okozza hanem más. De mi a fene gyógyul 8 hétnél is tovább? :D Azért köszönöm!
2019. aug. 2. 21:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbálj vmi köptetőt a controloc mellett hatha feloldja. Ha csak alkalomszerű, akkor én még mindig esélyesnek tartom, hogy a visszacsorgó sav csinálta.


Ha 1 hét múlva is fennáll, akkor írj még ide, majd figyelem és próbálok okos lenni.

2019. aug. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia utolsó!

Köszönöm a segítséged! Sajnos a köhécselés és a köszörűlés nem múlt el. Gombóc és fojtogató érzés a torokban és október 31. kontroll. Már ki vagyok. Mint valami láncdohányos úgy köhögném fel a váladékot mindennap de sikertelenül. 3 kg-ot lefogytam 79-ről 76-ra. Egyelőre nem érzem a változást. Talán annyit figyeltem meg, hogy mély alvásból nem ébredek köhögésre. Próbálok kitartó lenni de nehéz. Minden napi rutinom része az állandó köhécselés. Szeptember végén jelentkezem. :) Üdv!

2019. aug. 31. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Torokra tudom ajánlani a Halset toroksprayt. Nekem egy gégész ajánlotta. 10-ből 9 gégész hülyének nézett amikor mondtam a garatomnál gombóc érzés van és a torkom is fáj folyamatosan. Illetve ragacsos váladék termelődik, stb... Ez az egy gégész pedig mondta, tipikus reflux tünetek és látszik is a garatomon. Fújjam a sprayvel és az egy bevonó réteget képez rá, nedvesen is tartja. Kohogesre pedig egy homeopátiás köptetőt használok, a Stodal szirupot. Anno folyamatosan antibiotikumot írt a hazidokim, de feleslegesen... Mert nem megfázás okozta, hanem reflux.
2019. szept. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!