Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy problémával...

Pajzsmirigy problémával kapcsolatosan tud segiteni valaki?

Figyelt kérdés

Elég sokat fogytam az utóbbi idöben,illetve nagyon fáradékony vagyok.ezért elmentem háziorvoshoz.Alapos vérvizsgálatot kért,tumormarkerekre is vizsgált.

Minden eredmémyem tökéletes a pajzsmirigyet kivéve igaz csak 1 csillagos;

Tsh 3rd Gen.

0,35 /eredményem/—->0,40-4,80

Visszavittem de csak asszisztens volt,aki azt mondta ezzel nem kell foglalkozni.

Más /laikus/meg azt mondta hogy kérjek uh-ra időpontot mert lehetnek tüneteim ettől.

Egyébként most is fogytam igaz csak fél kilót! De nem akarok már,eddig se akartam bár rámfért.

Engem ami roppantul zavar a fáradékonyság...majd összeesek :(


2018. máj. 28. 14:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez majdnem biztosan túlműködő pajzsmirigyre utal. Igaz, nincs sokkal az alsó határ alatt, de akkor is. Sajnos az egészségügyi dolgozók szeretik az ilyen kis eltéréseket elbagatellizálni, holott komolyan kellene venni.

Ha esetleg a dokid is ilyen tök, mint az asszisztense, és nem akar elküldeni endokrinológiára, akkor két opció:

1. orvosváltás

2. privátban méress pm-hormonokat: fT3 és fT4 kell, ezek az értékek mutatják meg, hogy valójában mennyi pm-hormon van a véredben; illetve ellenanyagokat: antiTPO és antiTG - ezek pedig megmutatják, ha esetleg autoimmun betegségről van szó. (A betegség neve Hashimoto thyreoditis, ez eleinte rövid ideig túlműködést okoz, aztán viszont alulműködést.)

Van egy másik autoimmun is, a Graves-kór, az is túlműködést okoz, de arról nem tudok semmit.


Ez a négy vizsgálat kb. 8 ezer forint, nálunk legalábbis annyi; a helyi laborban lehet kérni privát vizsgálatokat is, a CentrumLab csinálja. Szóval érdeklődd meg, hogy nálatok van-e ilyen lehetőség; ha nincs, akkor keress egy privát labort (érdemes többet is megnézni, mert nagyon eltérőek az árak).


A fáradékonyságot okozhatja vashiány is többek között, ha most nem mértek vasat a laboron, akkor érdemes lenne azt is megnézetni. Akár addig is elkezdhetsz vastablettát szedni, bajod nem lesz tőle, mert ritka az az ember, akinek a felső határ körül van a vasszintje.

Étkezésektől minél távolabb vedd be, és C-vitaminnal együtt, mert az segíti a felszívódását.


Ha van kérdésed, írj kommentet nyugodtan, ha tudok, segítek.

2018. máj. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!