Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az időskori derékfájások hány...

Az időskori derékfájások hány százalékét okozhatja a kevés folyadék ivása miatti kiszáradás?

Figyelt kérdés
Saját (62f) tapasztalatom, hogy az utóbbi időben több, a test folyadékvesztése miatti problémám lett és ezeket többé-kevésbé javítja a vízivás. Egyik az említett deréktáji gerinc, ill. ízületi fájdalmak, a másik pedig a talán besűrűsödött vér miatti magas szisztolés vérnyomás. A harmadik pedig egyértelműnek látszik: a bőr kiszáradása, megereszkedése. Mivel lehet a sejtek vízvisszatartását fokozni? Mert a só a vér nemkívánatos vízvisszatartását növeli erősen.

2019. aug. 2. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontos százalékot senki nem tud mondani, de a csigolyáknak is nyilván kell a víz.
2019. aug. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Te "idösnek" tartod magad 62 évesen??!?!?!?

Én szintén ennyi vagyok, de eszembe sem jutna magam idösnek nevezni.

Ezen kívül olyan nincs, hogy "idöskori derékfájás", ez kortól függetlenül valami mástól van.

Ha a több folyadéktól jobb, akkor inkább veseprobléma lehet, különösen, ha emellett a vérnyomásod is magasabb a kelleténél.

Igyál napi 3-4 liter vizet vagy édesítetlen teát (nem üdítöt, sört, fröccsöt, stb), fogyassz sok zöldségfélét, kevés húst, és mozogj rendszeresen. (söt a rendszeres sport is jót tenne)

2019. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

A vérnyomasod nem nő attól hogy nem iszol sőt

Alacsony vérnyomásra ajanlják a sok vizet

A derekfajás sem függ össze vele. És fiatalodni sem fogsz. Ettől függetlenül kiszáradni nem egészseges dolog

2019. aug. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ. Hogy 62 évesen idős vagyok-e? Első feleségem 49 évesen hunyt el, az unokatesóm 63 évesen, én örülnék, ha 80-ig kitartanék.

A vese nekem is eszembe jutott, meg is ütögettem mindkét oldalon, de nem fájt. A víz kell a gerinc porckorongjainak, tapasztaltam, hogy a szomjazás után a vízivás javított rajta.

A magas szisztolés vérnyomásra a doki érlazítókat, értágítókat plusz magnéziumot és Aszpirint javasolt. Az utóbbi vérhígító hatású inkább.

De attól tartok, igaza van a kedves válaszolónak, nem leszek fiatalabb...

2019. aug. 3. 19:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a veséddel van baj, azt nem lehet "ütögetéssel" megállapítani, ez csak mese.

Menj el orvoshoz, és vizsgáltasd ki.

2019. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Nemrég voltam hasi ultrahangon, minden ok. De egy profi orvosi szakértőrendszer megmondaná a leleteimből és a tüneteimből.

Érdekes, hogy sokan azt mondják, igyak több vizet, pedig a megfelelő koleszterinszint is kell a jó hidratáltsághoz.

2019. aug. 16. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!