Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem vagyok másnapos?

Miért nem vagyok másnapos?

Figyelt kérdés
Nem vagyok alkoholfüggő,de néha ráöntök a garatra,de mégha sokat is iszok,semmi bajom sincs másnap,pedig sok ember panaszkodik fejfájásra,de én semmit nem érzek. Mellesleg azt tudom,hogy a vízfogyasztás a legjobb orvosság másnaposság ellen,mert az alkohol elvonja a vizet az agyból,de én vizet sem szoktam inni utána.

2016. dec. 18. 01:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Én sem voltam még soha másnapos. Szerintem vannak olyanok, akik nem hajlamosak másnaposságra. Bár állítólag rendszeres ivászattal előjöhet így is később.
2016. dec. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is, de én se tudom mitől. Gondolom valami enzimből többet termel a szervezetünk.
2016. dec. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Gondolom, hogy te jobban bírod az italt, mint más. De szerintem ez attól is függ, hogy ki milyen mértékben fogyasztja.


Én például ritkán iszom alkoholos italt. Van itthon nekem egy kubai rumom, amiből alkalmanként szoktam inni egy kis pohárral, arra van nekem eltéve, hogy ha valami fontos esemény történik, akkor megünneplem.


De például ha megiszok több korsó sört, akkor én már szédülök, mivel nem vagyok hozzászokva ahhoz, hogy több korsóval/pohárral igyak.

2016. dec. 18. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BlodDrunk ***** válasza:

Hidd el leszel másnapos még:)

Életkortól is erősen függ,illetve hogy mit iszol.

Én pl Sört vagy whisky-t iszok attól nem vagyok másnapos soha akármennyire berúgok tőle.


De Bortól pl szó szerint haldoklom másnap.

2016. dec. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

"mert az alkohol elvonja a vizet az agyból"


Lehet, hogy neked nincs miből elvonnia a vizet?

2016. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is szoktam keverni az italokat.

Sör,bor,pálesz,rum meg miegymás,de mégse vagyok másnapos,pedig tényleg keverek mindent és berúgok,mint a fene.


Miquel

Kösz az oltást!!;"D

2016. dec. 19. 15:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem tudtam kihagyni.

De tisztázzuk; az alkohol nem az agyból vonja el a vizet, hanem lévén vízhajtó hatású, az egész tested dehidratálttá válik. A vér is besűrűsödik, ezáltal kevesebb oxigént szállít pl az agynak. Ettől van a fejfájás. Megjegyzem a sima mezei fejfájások zöme is a dehidratáltság számlájára írható, szóval nem bogyókat kéne kapkodni, hanem egy nagy pohár vizet inni.

2016. dec. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!