Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt valakiknek hasonló esete...

Volt valakiknek hasonló esete bordával? Nem tudom mitévő legyek.

Figyelt kérdés

2 éve vettem észre a röntgenfelvételen, hogy a jobb oldali bordáimon, vagyis csak három bordámon meg van vastagodva az a rész, ahol kapcsolódik a borda a szegycsonthoz. Orvos azt mondta, hogy meszesedés lehet, nem kell vele foglalkozni. Aztán egy nap zsibbadt a jobb mellem, és a mellkasom a kulcscsontomig. Elkezdtem masszírozni, és arra lettem figyelmes hogy az egyik bordán van egy kinövés, kb olyan 1.5 cm átmérőjű dudor, nem egyenletes. Kis idő múlva a zsibbadás elmúlt és nem foglalkoztam vele. Most viszon huzamosabb ideje zsibbad ugyanaz a rész, meg fáj is néha. Kicsit nagyobb lett a dudor, hosszában nőtt, vagyis a jobb karom irányába terjedt. Már tükörben is észreveszem, bár másoknak nem feltűnő. De nőtt. És okoz kis kényelmetlenséget. Biztos vagyok benne, hogy az orvos megint a meszesedést mondja, és hogy nem kell bolygatni. De nem szeretnék naponta ezzel a diszkomforttal élni és várni, mikor múlik el.

Kicsit félek attól is, hogy nem meszesedés, hanem mondjuk rosszindulatú, vagy idővel azzá válhat.


Kicsit sok lett, de a lényeg. Volt e valakinek hasonló problémája? Ha meszesedés, akkor azzal lehet kezdeni valamit, vagy nem érdemes felvágatni magam miatta?

22/L.


2019. aug. 10. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Konzultálni kellene másik orvossal is. Nem az én szakterületem, sajnos nem értek hozzá, de mindenképp lássa más is és szólj is, hogy nő, és diszkomfort érzést okoz.
2019. aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz vele!
2019. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el egy másik orvoshoz. Gondolom a két év alatt voltál labor vizsgálaton, ott valószínűleg lett volna valami jele, ha rosszindulatú folyamat zajlana benned, de tényleg, mindenképp keress fel egy másik orvost, éd addig menj, amíg rendesen ki nem vizsgálnak!
2019. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ha rosszindulatú valami lenne, akkor nem változna így. Egyébként azon a részen lehet meszesedés, nem múlik el, nem lesz kisebb, néha nagyobb lesz, inkább ízületi gyulladás.

Meszesedéssel nem lehet kezdeni semmit.

2019. aug. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!