Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » GOT értéke magas - de csakis...

GOT értéke magas - de csakis ez, és emelkedik. Mire utal?

Figyelt kérdés

Tehát így sok évre visszamenőleg is azt látni h csakis a GOT a felső érték felett volt már 10 éve is, és azóta évente kb átlag 2-3 értéket romlik. de olvastam h álétalában a GOT, GPT, Gamma-GT együtt szoktak emelkedni.


Önmagában a GOT emelkedése a vérképben milyen problémára utalhat? (háziorvosnak lövése nincs, szerinte nem kell vele foglalkozni, na de sztem igen, ha egyszer tendenciózusan emelkedik, egyetlen alkalommal se lesz kevesebb, szal sztem mégse normál állapot).

köszönöm



2019. aug. 15. 21:28
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Rossz étkezés.

Ha mind a 3 májenzim emelkedett, akkor már nagy baj van. Vagy gyulladáscsökkentő gyógyszer is okozhat ilyet, de ha abbahagyod, akkor rendeződik.

2019. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hülyeséget ír ez az Ypszilon, és sajnos már nem először!!! Nem tudom minek erőlteti valaki a butaságait, hozzá nem értését mindig másra!


Kérdező Gyógyszert nem szedsz egyfolytában évek óta? Nem végzel megerőltető fizikai munkát?


[link]


Egyébként ha már 10 éve ilyen értéked volt, akkor valóban igaza van a háziorvosodnak, neked alapból magasabb az értéked, van ilyen. Édesapámnak mindhárom értéke - GOT, GPT, GAMMA GT - rossz volt pár éve, neki máriatövis kapszulát javasolt az orvos (Legalon), szedi a mai napig is kúraszerűen, és remekül helyrehozta a májértékeit. Ajánlom neked is hátha helyrehozza az értéked, és ne aggódj e miatt, ennyi idő alatt nem komoly, ha az lenne, nem tíz év alatt emelkedne fokozatosan!

2019. aug. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy kérj kiegészítő alkalikus foszfatáz, direkt bilirubin, össz-bilirubin labort is, és albumin-t, ha azok rendben vannak valóban nincs miért aggódnod!
2019. aug. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi, nem én vagyok, hozzátartozóm, de semmilyen gyógyszert nem szed, nem is végez megerőltető munkát, hát az étkezése mondjuk nem a legjobb, de sztem nem is vészes.


semmi más érték nem emelkedett, billirubin, albumin rendben, egyedül az amiláz, de az is csak a felső érték felett éppen.


de az zavar az egészben, hogy mindenhol azt írja orvosirodalom, h együttesen emelkedik és az a jobbik eset, még arányszámot is szoktak adni, hogy a GOT + GPT hogy aránylik egymáshoz, és ha együttesen emelkedik, állítólag az a jobbik eset.


de így önmagában csakis a GOT ?

értem h nem vészes, de mivel 10 éve minden évben azért egyre magasabb, kicsivel csak de minden évben emelkedik, 5 év múlva már a duplája vagy háromszorosa lesz, aztán ki tudja ... ezért lenne jó tudni, mi a frász van, hát valamitől csak emelkedik.

ha egy állandó szinten lenne, azt mondom oké, genetika, na de nem ...

2019. aug. 16. 09:08
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az lehet, hogy én sem tudok mindig mindent jól, de hogy akkor ne "az az Ypszilon" legyek, akkor úgy fogalmazok, hogy én úgy tudom, hogy ettől van. Egyébként meg mikor nekem volt ilyen, akkor nekem amiatt volt, amiket leírtam, természetesen ez nem zárja ki azt, amit belinkeltél. Alkohol miatt lehet magas az érték, ez benne van a linkben is, nekem anno 20x-osa volt a határértéknek, azt hitték amiatt van, csakhogy akkor nem ittam semmiféle alkoholt. Orvos mondta, hogy akkor rossz étkezés miatt van, ne egyek zsírosat, stb., meg a gyógyszer miatt, szóval semmiféle olyan dolgot nem állítottam ami nem orvosi vélemény lett volna. Megfogadtam a tanácsát és így ez az érték normalizálódott is.
2019. aug. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

alkholt sem fogyaszt, de semmit, zero.


és miben nyilvánult meg neked, amiben megfogadtad a tanácsát? hogyan javítottad az étkezést?

2019. aug. 17. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!