Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anorexiás vagyok?

Anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben nagyon dagadtnak érzem magamat, ezért próbálok minnél kevesebbet enni. Van amikor egész nap csak pár darab barackot eszek vagy más gyümölcsöt, de azt is csak azért, mert már konkrétan szédülök és sokszor volt olyan is, hogy majdnem el is estem. A családommal ezt nem szeretném megbeszélni, mert ez az én életem, mindig is saját magam oldottam meg a problémáimat és ez így is fog maradni. Csak az érdekelne, hogy szerintetek anorexiás vagyok-e. 172cm, 60kg, 19 éves lány.
2019. aug. 19. 23:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Amikor megkívánom az ételt mindig arra gondolok, hogy ha most nem eszek akkor lemegy az a sok plusz kiló és tökéletes alakom lesz. Egyszerűen bűntudatom van ha eszek.
2019. aug. 19. 23:41
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A súlyod még normális, de amit írsz, az ijesztő. Az anorexia elsősorban lelki betegség, aminek egy idő után fizikai jele is lesz. Addig menj orvoshoz, míg nem jutsz el a fizikai tünetekig. A problémákat pedig meg kellene osztanod a családoddal, könnyebb úgy.
2019. aug. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ezt nem állítod meg most, sokkal nehezebb lesz kijönnöd belőle, és hidd el nekem, kegyetlen dolog evészavarosnak lenni.


Egyrészt nem vagy dagadt, és ha testképzavarod van, akkor 40 kilósan is annak látnád magadat.


Nagyon nagyon kérlek, hogy hallgass rám, próbálj inkább egészséges mennyiségű sporttal fogyni (ha nagyon akarsz, de max 3-4 kilót, többet tényleg ne!!! a súlyod tökéletes), és minimum háromszor enni egy nap, a későbbi éned nagyon hálás lesz azért, ha nem teszed most teljesen tönkre magadat. Mert az anorexia tönkretesz téged is, a szeretteidet, a jövődet, a barátságaidat - ennyit tényleg nem ér az egész.



Az anorexiában két dolgot csinálhatsz: vagy meggyógyulsz vagy szép lassan meghalsz. Előbb-utóbb muszáj lesz híznod, ha nem akarsz meghalni, és keserves lesz az is, egyszerűbb, ha inkább megpróbálod szeretni magad, és nem tönkretenni a testedet, hogy megfelelj az elképzelt ideálnak.

2019. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!