Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Súlyos fáradtság mi lehet, ha...

Blau Kind kérdése:

Súlyos fáradtság mi lehet, ha nem SM?

Figyelt kérdés
... Ha mindenféle kivizsgálás volt valakinél: ortopédia, neurológia, reumatológia, lelki cuccok (nem depresszió), vérvétel vérszegénység irányába, de szinte minden negatív 8 éve, az mi lehet?

2019. aug. 20. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem sm, az nem így jelentkezik. Ha fizikai tested kivizsgálása során mindent rendben találtak, akkor arra lehet gondolni: lelki oka van, nem depr. hanem még sok minden állhat a háttérben. Pl valami elől menekülsz , nem szereted amit csinálsz, amit tanulsz, kényszernek érzed a tevékenységeidet. Mit szeretsz csinálni? Mit olvasol most? Milyen kifejezési formát gyakorolsz? Zene, ének, tánc, írás, rajzolás festés, szobrászkodás? ennek hiánya okozhat enerváltságot.
2019. aug. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Például súlyos depresszió, pszichés kimerülés. Családi traumák, gyász, nagyon negatív szülő, nagyon megterhelő testvér (pl. beteg testvér) stb. Ezernyi oka lehet.


Pszichiáter eszedbe sem jut, ha minden organikus vizsgálat eredménye negatív? Ha a lélek beteg, akkor a test is az lesz, tündérem. Csak idő kérdése.

2019. aug. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alvasod milyen? Pihenteto? Nem horkolsz? Nem ebredsz fel gyakran ejszaka? Ha esetleg igen, akkor alvasvizsgalat lehet javasolt (ha az orvos is igy gondolja).
2019. aug. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Krónikus fáradtság szindróma. Olvass utána.
2019. aug. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mozgásszegény életmód, alacsony vérnyomás?

SM hogy jön ide? 1000 más betegségnek is tünete a fáradtság. De szimplán lelki okok vagy rossz minőségű alvás is okozhatja. Mikor kirúgtak a munkahelyemről 1 hónapot végig aludtam. Felkelni is alig bírtam. Párom elment dolgozni, hazajött 3kor még mindig aludtam. Aztán lett új állásom és elmúlt. Van ilyen.

2019. aug. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem a pajzsmirigyem működik alul (hashimoto) és ételallergiáim vannak. Brutális fáradtság miatt fordultam orvoshoz, akkor derültek ki. Érdemes ezeket is kivizsgáltatnod.
2019. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
D-vitamin okozhat állandó fáradságot, álmosságot, izomtónus gyengülést. Érdemes egy kúrát csinálni.
2019. aug. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ülő életmód? Mennyire sok dolgot csinálsz egy nap alatt?
2019. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!