Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Laktóz èrzèkenysèg megállapítá...

Laktóz èrzèkenysèg megállapításához szükséges bèltükrözès?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék arra, hogy akinek esetleg állapítottak már meg az allergiáját, kellett-e mennie ilyesfajta vizsgálatra?

2018. nov. 3. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Már egy vérvétellel el lehet dönteni a laktózérzékenységet. Nem igazán értem a kérdésed...
2018. nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem csináltak.
2018. nov. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem. Kolonoszkópiánál nem az allergiákat vizsgálják!
2018. nov. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
Nem, nekem ilyen kilégzéses vizsgálat volt.
2018. nov. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Dehogy szükséges.

Laktózérzékenység kimutatható kilégzéses vizsgálattal, ill. szájnyálkahártya-törletből (DNS-vizsgálat).

Az allergia és az érzékenység (intolerancia) egyébként nem ugyanaz. Laktóznál az utóbbi szokott lenni.

2018. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, azért jutott eszembe, mert egy közeli ismerősünknek csak is akkor végeztèk èl a levegő kifújásos módszert, ha meg volt a gyomor- ès bèltükrözèse.
2018. nov. 4. 09:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor nála valami más problémára is gyanakodhatott az orvos, amihez szükséges volt a tükrözés. Bár akkor sem értem, miért kapcsolta össze a kettőt. Lehet, hogy "tükrözésmániás" volt... Egyszer én is kifogtam egy ilyet, frankón látszott rajta, hogy meg van sértődve, hogy nem egyeztem bele a tükrözésbe. (Ez tizenpár éve volt, és azóta sem volt szükség tükrözésre nálam.) És hallottam, amikor egy gyereket H. pylori gyanú miatt meg akart tükrözni, ahogy egy kollégája mondta neki, hogy gyerekeknél van más lehetőség is, tabletta + kilégzés. Azóta tudomásom szerint már felnőtteknél is lehet az utóbbi, sőt, az meg biztos, hogy vérből is kimutatható. Szóval vannak ilyen orvosok, a legjobb jó messzire elkerülni őket, és máshoz menni.

De hogy az ismerősödnél tényleg mi volt a helyzet, nem tudhatom, csak találgatok.

2018. nov. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt gyomor és bél tükrözés és ezután a kilégzési teszt ahol egyértelműen megállapították.

Viszont a tükrözések által találtak rá felmaródásra a gyomorban és polipra a belemben. És a gyomrom is polipos. Ezután minden év kontrollra járok.

2018. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen. A laktózérzékenyek között gyakoribb az emésztőrendszeri gyulladásos folyamatok.
2019. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!