Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 27 éves anyuka vagyok. Lehet...

27 éves anyuka vagyok. Lehet hasnyálmirigyrák ez?

Figyelt kérdés

A vérvételem eredményén a bilirubin szintem a háromszorosára nőtt! Hepatológiára küldtek tovább, 1 hónap múlva kaptam csak időpontot. Addig a neten olvasgattam, és félek, hogy nem lehet-e, hogy hasnyálmirigyrák van a háttérben? Amit tudni kell rólam, hogy 70 kg körül mozogtam, 96-al mentem szülni 1 éve. Most 63 kg vagyok, de szoptatok már 12 hónapja! Viszont sokan mondják, hogy nagyon lefogytam...

Ami igaz, de odafigyeltem hogy nem zabáltam úgy mint terhesen, meg szoptatok is, és 1 év alatt fogytam ennyit. Nincs semmi tünetem egyébként. 10 évig dohányoztam, most 2 éve nem. Inni sem iszok természetesen. Olvastam, hogy lehet epekő is a magas bilirubin szint. Nagyon félek, nehogy hasnyálmirigy rák legyen, 1 éves a kisfiam, és nem sok jót olvastam erröl a ráktípusról. Szerintetek? Volt másnak is magas bilirubin szintje, és végül mi lett a diagnózis?


2019. szept. 7. 13:15
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és szülés után egyből 83 kg voltam (rengeteg víz is volt rajtam)

Szóval csak olyan 20 kilot fogytam 1 év alatt...

De nagyon félek... :(

2019. szept. 7. 13:18
 2/9 anarchy666 ***** válasza:

Nos elméletben lehet az. De magas bilirubin szintet rengeteg más dolog is okozhat. Genetikai betegségek, a vért érintő kórképek, májbetegségek, epebetegségek, stb.

Fontos, hogy önmagában ez az érték volt csak magas? Illetve a szülés óta lévő fogyás szándékos volt (diéta, testmozgás) vagy a normál életvitel mellett történt?

2019. szept. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elméletileg csak ez volt magas.

Meg a vizeletemben sok a fehérje.

A fogyásom betudható annAk is, hogy nem ettem "normálisan". Tehát mivel szoptattam/szoptatok sokkal több kaloriat kellett volna bevinnem, de én nem, nem ettem sokszor egy nap és nem is sokat. Tudatosan szerettem volna ismét S-es méretet. Mondjuk az első fél év után lettem 70-72 kg és most fél év alatt megint 10et fogytam. Szóval nem havi szinten fogytam 5 kilokat.

Legyen már október...😔

2019. szept. 7. 14:49
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem is éreztem magam éhesnek, állandóan kimerült voltam a baba melletti éjszakázások miatt is, nem figyeltem oda nagyon a táplálkozásomra...időm se volt rá, teljesen egyedül vagyok vele, és nem egyszerű, így csak rá figyeltem, magamra nem nagyon. Remélem nem vagyok rákos, bár úgy érzem nem, de hipohonder vagyok azt tudom :(
2019. szept. 7. 14:54
 5/9 anonim ***** válasza:
A hasnyálmirigy daganatot csak egy hasi CT tud kimutatni.
2019. szept. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valószínű epeproblema lesz...Hasi ultrahangos menj el magán úton. 2-3 nap
2019. szept. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Na? Mi lett?
2019. dec. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elvileg Gilbert-kór, nincs úgy jelentősége, googlizd meg :)
2019. dec. 8. 22:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Te gyönyörű baba!
febr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!