Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valami gyors megoldás megfázás...

Valami gyors megoldás megfázás ellen?

Figyelt kérdés

Péntek este óta nagyon fáj a torkom. Szombaton voltam lovas versenyen és a sok kiabálástól berekedtem, ma reggelre semmi hangom nem volt, délutánra kicsit javult.

Mivel szombaton esős idő volt, mi kint voltunk az esőbe és átozott mindenem és abba voltam 3-4 óráig, és akkor fázhattam meg.

Most viszont folyik az orrom, fáj a torkom, köhögök /: és még mindig rekedt a hangom (rossz esetbe holnapra nem is lesz)

Viszont holnap 6 órám lesz, utána labor, zongora és edzés, a szüleim nem engednék hogy itthon maradnak ):

Valaki tud valami tippet amitől jobban leszek, vagy NEM FÚJOM EGÉSZ NAP AZ ORROM?

Előre is nagyon köszi aki segít♡



2019. szept. 8. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:

neo citran


Kb 3 órára enyhíti a tüneteket. A hangodat nyilván nem adja vissza.

2019. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom, es ettol nem fog folyni az orrom?
2019. szept. 8. 22:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Neocitran forró/meleg teába. Idd meg majd bújj be az ágyba jól betakarózva, akár dupla takaróval, hogy rendesen izzadj. Reggelig ne is bújj ki alóla. Ha WC-zni kell,akkor meg pulcsi fel, hogy az izzadt/felhevült testtel meg ne fázz mégjobban.
2019. szept. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szüleidet kérdezd meg örülnének e ha még betegébb lennél. Esetleg hogy miért nem szeretnek.

Aki beteg annak ágyban a helye. Holnap ráadasul esni fog és hűvös lesz. Meleg tea, infralámpa, sok pihenés. Semmi dolgod a suliban holnap!

2019. szept. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne értelmezze senkise félre. A Neo Citran nem fog kigyógyítani. Csak tünetmentesít, kevésbé leszel taknyos a benne lévő fenilefrintől. Inkább napközben iszogasd. 3 db-ot lehet belőle fogyasztani naponta.


Attól bajod nem lesz,ha most estére is iszol. Lehet valamennyit segít a holnapi állapotodon. Van benne pl C-vitamin ,mivel melegen kell inni ezért nem tudom,hogy mégis mi értelme van ,de nálam okosabbak találták ki.

2019. szept. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Neocitrantól felfordul a gyomrom és az orrdugulásra való szer miatt sok országban betiltották. Én pl. megiszom és olyan rosszul leszek, hogy ha ne fekszem le azonnal elájulok. Másnap meg hasmenés gyomorfájás. Klassz "gyógyszer"
2019. szept. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A betiltásról információt nem találtam.


Gondolom a paracetamolról beszélsz. Azért van belőle megszabott limit ,mert nagy dózisban szedve a nyilván nem egészséges és ez nem csak a gyógyszerekre igaz(alkohol,kaja,stb), mértéktelenségnek megvan a következménye.

Orrdugulásra a fenilefrin van benne.

2019. szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!