Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatja az állandó...

Mi okozhatja az állandó hányingert, bármit eszek?

Figyelt kérdés

Már semmit nem merek enni, az Abonett kenyér, a kétszersült, a keksz, minden puffasztó érzést, hányingert okoz, hónapok óta, az elmúlt fél évben 30 kilót fogytam, mondjuk volt miből. Hányni sosem hánytam, csak rosszullét. Mindenféle kivizsgálásra elmentem, a gyomromban van egy savas felmarás (sose ég a gyomrom), de az arra kapott protonpumpa gátlótól csak rosszabbul vagyok, már akkor is hányingerem van, ha nem eszem.

Gondoltam, még ide kiírom, hátha volt valakinek hasonló, nincs epekövem, nincs vesekövem, már nőgyógyász is megnézett, semmi, csak az a savas felmarás, 1 cm, fogaktól 40 cm-re, ez van a papíron.

Nem volt valakinél hasonló? Már nem tudom, hova forduljak, az orvosok meg hülye hipochondernek néznek.


2019. szept. 17. 06:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Édeset ne egyél, kétszersült és keksz sem jó ha refluxos vagy. Nem mindig érezni gyomorégést ha sok a svad, azt hiszem ezt hívják néma refluxnak.

Lehet a protonpumpa gátlót kellene másikra cserélni.

Nekem 5 éve volt hasonló, semmit nem tudtam enni, 10 kilót fogytam, 4 hónapig szedtem Controloc tablettát, akkor kezdett javulni és visszahíztam az elvesztett kilókat. Leveseket ettem leginkább, és sajtos meleg szendvicset, natur, vajon párolt zöldségeket kis reszelt sajttal, ezeket meg tudtam enni, húst egyáltalán nem kívántam jó ideig, sok vizet ittam, kávét elhagytam és minden éedességet.

2019. szept. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem irni, hogy mellé még súlyosan vashiányos vérszegény is vagyok, és nagy dózisú, napi 640 mg vasat szedek, ami szintén nem szívódik fel a protonpumpától, és érzem is a hiányát.

Tényleg a reflux okozza ezeket a tüneteket? Szerinted ha 3 hónapig szedem a protonpumpát, elmúlik? Nem eszem én cukrost, nem eszek én semmit, a főtt krumplit se bírom már, a vaj a legnagyobb ellenségem, meg a zöldségek többsége, a répán kívül, főtt répát eszek esténként, napközben nem merek enni, nehogy rosszul legyek az egyetemen. Meg üres leveseket néha. Szóval napi egyszer eszem, este :(

2019. szept. 17. 07:19
 3/12 anonim ***** válasza:

Beleket nézték?


Amúgy nekem hasmenésem lett a vastól. Lehet másikat kéne szedned.

2019. szept. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy örülnék egy hasmenésnek, de székrekedésem is van, 3 naponta beveszem a gyógyszert, és csak úgy megy szenvedéssel. Beleket nem nézték, csak az ultrahangon.
2019. szept. 17. 08:05
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónap után kezdett enyhülni, 4 hónapig szedtem, majd csökkentve az adagot, abbahagytam, de azóta is diétásan kell egyek.

Ha tükrözésen nem voltál, oda is ajánlott lenne elmenni, gyomor- és bél.

2019. szept. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Gyomor volt, bél nem. Nem látták szükségét. A reflux okozhat székrekedést egyébként?
2019. szept. 17. 08:13
 7/12 anonim ***** válasza:
Inkább az, hogy szinte semmit nem eszel.
2019. szept. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Vannak jobb napjaim, amikor bírok enni, egy héten egyszer, paradicsomleves nem bánt, pedig elvileg az sem javasolt. De amikor felbátorodom, és mondjuk megeszem egy kicsi tk kiflit magában, egész nap rosszul vagyok :( persze, hogy nincs kedvem enni... Cerbona müzli szeletet eszek egyet napközben, hogy legyen energiám, az sem bánt, de azz az egyet is úgy tuszkolom le, mert nincs étvágyam. De ha legalább égne, tudnám, mi árt, de nem ég cseppet sem, éjjel sem...
2019. szept. 17. 09:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Béltükrözésre van szükséged, ezért kérdeztem a beleket. Ez simán lehet colitis vagy chron betegség a székrekedéstől függetlenül, de sima fekély is lehet a beleknél.
2019. szept. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én kértem, de a háziorvos azt mondta, a gasztroenterológus utalhat be rá, a gasztrós egy bunkó nő meg azt mondta, nem látja szükségét, mert a hasi ultrahang se mutatott megvastagodott bélszakaszt :( de lehet, keresek másik orvost másik kórházban...
2019. szept. 17. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!