Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet az SM betegség első...

Ez lehet az SM betegség első tünete?

Figyelt kérdés

Nyár végén kezdődött nálam, hogy bizonytalanság érzése uralkodott el rajtam bármikor, amikor nem "pihentem". Tehát sétánál, kerékpározásnál és egyéb tevékenység közben.

Többször észrevettem, hogy "félrelépek" vagy "megingok", mint aki be van csiccsentve. Néha a testem is "összerándul", ennek külső jele nincs, de én érzem és elég kellemetlen. A fogaimat összeszorítva tartom és néha súrulom egymáshoz, az rágóizmaim meg vannak feszülve gyakran és gombóc-érzés is elég sűrűn van a torkomban.



2019. szept. 23. 17:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy ha csukott szemmel akarok úgy megállni, hogy az egyik lábfejemet közvetlen a másik elé teszem, akkor nehéz egyensúlyban maradni, nyitott szemmel simán megállok.
2019. szept. 23. 17:35
 2/5 anarchy666 ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy SM kezdeti tünete lenne. Az általában látásproblémával kezdődik. Ritkánehet motoros, bénulásos tünet, de az folyamatosan fennállna, nem csak időközönkent. Azonban emellett is szerintem menj el egy neurológushoz.
2019. szept. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Milyen jellegű látásproblémát okoz?
2019. szept. 23. 21:27
 4/5 anarchy666 ***** válasza:
100%
Általában a látásélesség romlását, de előfordulhat más jellegű látás tünet is.
2019. szept. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem jellemző SM tünet, amit leírtál.

Utóbbihoz még egy lehetőség a látásnál, hogy a színeket átmenetileg egészen másfélének érzékeled, mint az aktuális gyulladásod előtt.

Nehéz ezt megfogalmazni, átadni a tapasztalatokat, mert nem szokott így érezni az egészséges emberek többsége.

2019. okt. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!