Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha megjelentek az első tünetek...

Ha megjelentek az első tünetek, akkor még visszafordítható a cukorbetegség? Segítség, RETTEGEK.

Figyelt kérdés

Még nem vagyok 17 éves.Apukám a cukorbetegség áldozatává vált, nemrég kómába esett és holtan találtak rá.Találtam egy gennyes pattanást a testem intim zónájában.Mielőtt cukorbeteg lett, nála is ilyen tünetek léptek fel.Csak most gondolkoztam el arról, hogy mostanában gyakrabban járok wc-re, mint régebb.Tudom hogy hibás vagyok, mert nagyon rendszertelenül étkezem és keveset mozgok.Túlsúlyos is vagyok.Úgy olvastam, hogy apai ágon öröklődik tovább leginkább a cukorbetegség, és hogy ha már az első tüneteket tapasztaljuk akkor annyira károsodott a szervezet, hogy már visszafordíthatatlan.Mit tehetnék?Forduljak orvoshoz?Ha kell már holnaptól változtatok az életvitelemen, bármit megtennék hogy visszafordítsam.Azt nem említettem, hogy én is A vércsoportú vagyok, amilyen apukám volt, ez pedig csak növeli az esélyét.Tehetek valamit?Tényleg bármit megtennék hogy visszafordítsam.Most nagyon haragszom magamra, hogy állandóan csak zabálok és mindig csak hízok.Mióta apum meghalt azóta főleg, és azóta állandóan csak idegeskedek.Nagyon remélem hogy tehetek valamit, bármit.Tényleg visszafordíthatatlan, vagy van még bármi esélyem hogy kilábaljak belőle?Milyen ételeket ne fogyasszak és miket egyek inkább?Ha cukorbeteg leszek akkor inkább végzek magammal, minthogy ugyanúgy járjak mint ő!Kérlek segítsetek, bármilyen tanács hasznos lehet, nagyon félek és ebbe bele fogok őrülni!!

nemsokára 17/F



2014. szept. 1. 20:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Amit még szeretnék elmondani, hogy áprilisban (majdnem 5 hónapja) voltam háziorvos által elrendelt vérvizsgálaton, és akkor minden érték a normális tartományban volt, kivéve a limfocitákat azt hiszem, és akkor azt mondták hogy azért, mert influenzás voltam.Gondolom ha találtak volna cukorbetegsére utaló jeleket, akkor elmondták volna, nem?
2014. szept. 1. 20:59
 2/4 anonim ***** válasza:
A vér vétel ki mutatja ne aggódj ! Amúgy menny el a háziorvosodhoz,és mond el neki a panaszod ! Biztos vagyok benne hogy ad tanácsot ! De ne gondolj szerintem semmi rosszra! Szerintem nincs bajod
2014. szept. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A cukorbetegség megelőző állapota az inzulinrezisztencia (IR), ezt a sima vérvétel nem mutatja ki. Egyébként diétával lehet legeredményesebben megelőzni/tünetmentessé tenni a betegséget. Ne fogyassz magas glikémiás indexű ételeket, ettől még fogyni is fogsz. Update és a Paleo diéta is hasonló elvű.
2014. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még biztosan nincs gond, viszont ha így folytatod, akkor garantáltam lesz előbb vagy utóbb.


Életmódot kell váltani!


Persze nem úgy, hogy az ember komolyan elhatározza de a negyedik napon már túl hosszúnak tűnik "ilyen sokáig diétázni? Na ne!!". Na így biztos lesz a későbbi cukorbetegség!


Az életmód váltáshoz az életed végéig tartanod kell magad, mert amikor megelégeled és abba hagyod, akkortól kezdődik a kockázatok növekedése és akár néhány év alatt kialakulhat a cukorbetegség.


Viszont el is kerülheted, ha végig tudatosan élsz.


Nem szabad sok szénhidrátot és cukorféléket bőségesen enni.

Inkább energiában szgény édesítő szerekkel lehet csökkenteni a kockázatot.

A sok zsír is problémákat okoz.

Ha magas a koleszterin szinted, az már kockázati tényező.


A nem túl bőséges, zsírokban és gyorsan felszívódó szénhidrátokban nem túl gazdag étkezések után legalább kettő órát (vagy többet) várj ki, miután megint ennél. Mozogj sokat.


Persze egy kevés semmiből sem árt, amíg jó az anyagcseréd.


Ha imádod az édességet és napi legalább egy tábla csokit eszel, akkor inkább vegyél diabetikus édességet, amiben nem répa, nád cukor van.


A diétás dolgokban szokott lenni fruktóz, de valahol hallottam, hogy az is szénhidrát lebontási problémát okoz előbb-utóbb, de ebben nem vagyok teljesen biztos.


A sport, a mozgás fontos!


A legkényelmesebb mozgás forma a kerékpározás. Az a más sporthoz képest a "lustáknak" is kellemes. Talán azért szerettem meg én is még régen. :)


.


Lehet, hogy első alkalommal a 3 km is soknak tűnik de tizedikre már a 10 km oda-vissza sem lesz sok. Nem kell feltétlenül minden nap menni, csak 3-4 naponta (ahogy jólesik), hogy kipihend az előzőt, amikor szükséges. Akkor sokkal nagyobb energiával és könnyebben, jóval kellemesebben tudod nyomni. Aztán egy év múlva az 50-et, esetleg a 80-at is végig tekered könnyedén és sportosan, ha eleget mentél már a korábbi időszakban. Mikor már könnyebben megy, lassan be lehet vállalni hegyeket is. Még ha lassan kell is felküzdened magad, az hatalmas élményt tud adni, amikor feljutottál és könnyedén gurulhatsz, pihengethetsz egy ideig, hogy utána újult erővel nyomd megint. Ez nem az első héten fog eljönni, talán nem is az első félévben.


Ne egyél sok cukros dolgot.

Pl én a 80 km-es bringázás közben megeszek két-három pár dekás műzli szeletet, harmad darabonként az út alatt elosztva. Koffeines energia italt szoktam közben inni, lassan beosztva. Könnyebb lesz a zsírmontás a könnyebb intenzívvé váló mozgástól.


A kemény mozgás végén viszont jókora adag fehérjedús ételt kell enni, hogy az izmok épüljenek, akkor jóval könnyebb lesz pár nap múlva a következő túra.


Út közben megiszok legalább 4-5 liter vizet 80 km alatt néhány 2-3 decinként az út menti kutakból utána töltve a másfél literes ivó kulacsokat. Mindig viszek a hosszabb túrákra kettő-kettő és fél liter vizet, amire rá lehet tölteni út közben. Az izom görcsölés és fáradékonyság megelőzésére szoktam vinni tengeri sót (vagy nátrium szegény (Káliummal dúsított) sót, azóta nem görcsöl be a lábam út közben!) és amikor érzem kicsit, akkor abból is bekapok pártized grammot (nagyon keveset), mert a sok izzadás és folyadék pótlás kimossa a szervezetből többek között a Nátriumot és a Káliumot egyebeket és a hiányától elnehezedik és görcsöl az izom. Az út közbeni nagyobb étkezés szintén elnehezít, ezért nagyon keveseket érdemes a terhelés alatt enni, de semmiképpen nem szabad nehéz ételeket bevinni, mer olyanná válik tőle az ember, mint ha kövekkel teli zsák lenne a hasa helyén és az izmok is elnehezülnek!

Ennyit a kellemes sportról.


Általánosan..

Kerüld a fehér lisztből készült dolgokat, legalább is ha lehet inkább egyél rozs vagy teljes kiőrlésű lisztből készült dolgokat.


Időnként (évente egyszer) ellenőrizd a vércukor szintet, a koleszterin szintet.


Egyben úgy lehetne megfogalmazni, hogy vigyázz az egészségedre és ne zsírral építsd a tested, hanem izommal!


A zsír magától is könnyen rakódik, viszont az izomért meg kell dolgozni! Sajnos keményen, ami egy idő után sport függővé is tehet annyira, hogy magad fogod kívánni a mozgást! Egy idő múlva szinte kellemeseb bizsereg az ember izma és eufóriás érzés tölt el egy komolyabb önmagadhoz mért sport teljesítmény végeztével.


Viszont ha elkezdtél egy tudatos egészséges életmódot és sikerül megszeretned, akkor már vágysz rá magad is. Erősebb test, robbanékonyabb mozgás, jobban buknak rád a csajok. Ezek együtt jönnek az egészséges életmódból adódó testalkati előnyökkel.


Élvezd az életet, de egészség tudatos módon.

2014. szept. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!