Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Diákok! Nálatok mi az az...

Diákok! Nálatok mi az az állapot amivel még elmentek, vagy már nem mentek el suliba? Valamint ti magatok döntetek, vagy a szüleitek arról hogy otthon maradtok-e?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom és látom is hogy rengeteg diákot behajtanak betegen az iskolába azzal az indokkal hogy: csak nem akar iskolába menni! Szerintem ez nagyon rossz dolog mert ha valaki ( tényleg ) beteg akkor orvosra, gyógyszerekre és sok pihenésre van szügsége. Nem pedig arra hogy betegen üljön a padban, jegyzeteljen, feleljen, dolgozatot írjon stb.

Én szerencsés voltam félig meddig az ilyen esetekben. A szüleim közül apukám volt mindig is a szigorúbb. Ő lázasan is be akart küldeni, de anyukám sosem engedte. Ha panaszom volt anya mindig azonnal elvitt orvoshoz, utánna táppénzre ment és otthon gondosan ápolt.

Én már azzal se megyek be ha csak enyhén megfáztam mert 1) ne fertőzzem meg a többieket. 2) betegen semmi értelme, úgysem tudnék odafigyelni az órákon 3) betegen semmihez nincs életkedvem csak ahhoz hogy pihenjek, teázzak.

Veletek mi a helyzet? Hogy szokott az ilyesmi lenni veletek? A válaszokat előre is köszi!



2019. szept. 24. 07:50
 1/4 citromfűlevél ***** válasza:
100%
Én is úgy vagyok mint te, ezért én sem megyek ha már meg vagyok fázva. :) (most sem vagyok suliban) :D
2019. szept. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:D
2019. szept. 24. 08:02
 3/4 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem tüdőgyulladással is be kellett menni, pedig kiírt az orvos, de otthon szétvertek volna. Egyetemen amikor már nem szólhattak bele, a láz volt az amivel nem mentem be gyakorlatra, előadásra sokszor a sima náthával sem, mert nem akartam a másik 200 embert is megfertőzni. Diákmelóba viszont saját elhatározással mentem be lázasan is, mert abból éltem és nem tudtam volna miből pótolni a hiányzás miatt kieső összeget. Kolidíjat stb-t meg be kellett fizetni akkor is ha beteg voltam. Azóta tanár vagyok egyetemen, az a meglátásom, hogy ha valaki beteg, rossz a közérzete, fáj valamije, stb. akkor hiába ül bent az órán, úgysem tud figyelni. Ilyenkor jobb ha nem jön be, hanem otthon kipiheni és majd pótolja ha meggyógyult. Ez az, amit anno a szüleim sohasem fogtak fel.
2019. szept. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
Köszönd azoknak, akik szimulálnak. Nagyjából minden 2.
2019. szept. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!