Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 62 pulzus az rendellenes? Nem...

62 pulzus az rendellenes? Nem vagyok edzett, nem sportolok semmit.

Figyelt kérdés
2019. okt. 12. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit alacsony, de normális.
2019. okt. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó az még .
2019. okt. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gömbicica ***** válasza:
100%

SZERINTEM JÓ!

ha azt kérdezted volna, hogy a 110-es pulzus jó e? akkor izgulhatnál. igy nem érdemes.

2019. okt. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1 hete még 110 volt mert beteg voltam. Most meg ez lett, hogy lement a lázam.
2019. okt. 12. 21:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Régen nekem is kb. ennyi volt, ha ücsörögtem. Mióta rendszeresen sportolok, inkább 50 körül van, pedig nem vagyok extrém edzett. Alvás közben következetesen lemegy 50 alá a pulzusmérős órám szerint. A rokonaim között is van hasonlóan alacsony pulzusú ember, szóval valamennyire a genetika is benne lehet.


Sok keresés után annyit találtam, hogy azoknál az atlétáknál, akiknek extrém alacsony a pulzusa, nagyobb valószínűséggel alakul ki később szívritmuszavar:

[link] Nem teljesen értik, mi okozza, azt gyanítják, hogy a szívben levő idegrostok elektromos vezetőképessége rosszabb.


Arról nem volt szó, hogy aki annyira azért nem edzett, de az edzettségéhez képest alacsonyabb a pulzusa, annál ennek mi az oka. Valószínűleg nem tudjuk, nem volt még ilyen irányú kutatás. Mindenesetre én arra számítok amúgy is, hogy később szívritmuszavarom lesz, mert nagy eséllyel örököltem a hajlamot. De egyelőre ennyi. Azért a pulzusmérős órámat használom folyamatosan, így van esélyem észrevenni, ha valami szokatlan jelenség van kialakulóban.

2019. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem a vérnyomásom is alacsony. Nem tudom miért mert a szüleimnek nem az. Sőt apámnak magas. Azért nem szokott ennyire lent lenni a pulzusom. Lehet legyemgültem a betegségtől?
2019. okt. 12. 22:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha legyengültél, akkor éppen magasabbnak kéne lenni a pulzusodnak. De ha pl. fogytál vagy ilyesmi, akkor logikus lenne, hogy csökken (hiszen kisebb testet kell ellátni vérrel). Szerintem ne parázz rajta, az a valószínűbb, hogy eddig nem vetted észre, esetleg mostanában többet pihensz és ezért gyakrabban megy alacsonyabbra. Vagy csak kevesebb stressz ér.
2019. okt. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Valami hasmenéses hányingeres dolog volt. 1 hétig alig tudtam enni. Lázas voltam és nagyon fent volt a pulzusom. Már elmúlt de még gyenge vagyok egy sétától elfáradok meg alig tudok felmenni a lepcsőn. A láz lement és a pulzus is. A vétnyomasom meg mindig alacsony de most meg alacsonyabb. Gondolom mert 2 hete nem mozogtam szinte semmit.
2019. okt. 13. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!