Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pajzsmirigy alulműködés...

A pajzsmirigy alulműködés által okozott hízás hogyan működik?

Figyelt kérdés

Nem mentem megnézetni a tsh szintemet, viszont az inzulinom rendben van, a progeszteron szintem alacsony csak.

1 éve kezdtem el hízni, igen nagyobb volt az étvágyam, de január óta visszatértem a rendes étrendemhez, amivel anno fogytam is 4 kilót, aztán szinten tartottam magam, olyan 60 kiló körül mozogtam.

Tavasszal 72 kiló voltam, azóta többet sportolok és méginkább odafigyelek az étkezésemre, de most, 5 hónappal később megmértem magam, és 74 kilót nyomok...

Nagyon egészségesen eszem, tojás, husi, hal, zöldségek. És nem értem miért nem fogyok.

Ha pajzsmirigy alulműködésem lenne, akkor a nagy étvágyam továbbra is fenn állna, vagy ilyenkor a bevitt tápanyagot dolgozza fel máshogy a szervezet, hiába eszik normálisan az illető?

Iszonyuan frusztrál, hogy nem tudok lefogyni, bármit teszek...

Azért kérdezem, mert sokan a pajzsmirigy alulműködésre gondolnak elsőre, amikor elmondom a problémámat.

Köszönöm a válaszokat



2019. okt. 15. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2019. okt. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok
2019. okt. 15. 11:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, mert 20 éves kor körül lelassul az anyagcsere. Így ha ugyanazt az életmódot is folytatod, mint előtte, mégsem ugyanazt az eredményt éred el.

Nem mondom, hogy nem lehet valamilyen endokrin problémád, de azt csak az orvos tudja megállapítani-vizsgálatokkal. Mindenesetre táplálkozz továbbra is egészségesen és sportolj tovább! (Lehet valamelyiket még komolyabban kéne venni, ha fogyni szeretnél.(?))

2019. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!