Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alacsony vérnyomás miatt...

Alacsony vérnyomás miatt elájulhatok?

Figyelt kérdés

Normál állapotomba 100-90/ 60 a vérnyomásom. Mikor beteg vagyok akkor 80/50 körül.

Mikor fekvés, ülés után felállok és megteszek 3 métert kb. és lassan elsötétül a világ néha a sötétségben vannak fehér pontocskák, ez az egész kb. 3-5 mp-ig tart. Mindig elkapok valamit, megtámaszkodok valamiben, nem esnék el ha nem tenném tenném ezt, de általában megtántorodok és inkább biztosra megyek. Volt, hogy tovább sétáltam pl. trollin, vonaton és nem estem el. Ha lassan kelek fel akkor is ugyanolyan erős ez a "sötétség". Tesiórán kelett már futtnunk 500 métert a végén zsibbaddtak a lábaim és kapkodtam a levegőt. Nem állítom, hogy nagyon fitt vagyok, sőt 160 cm és 35 kg, tehát elég vékony. Az lenne a kérdésem, hogy tesiórán a 2000 m-es futásnál elájulhatok-e ezek tudtában? Btw nyilt terepen történik, nem tudom lecsalni mert figyel a tanár és folyamatosan kellene futtnom. Orvoshoz nem tudom mikor fogok eljuttni vérképet csináltattni, a falumban nem lehet ilyet :(

Sajnálom, hogy ennyire összeb***ott lett, fáradt vagyok :").


kilencedikes vagyok



2019. okt. 15. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. Minél előbb orvoshoz kéne menned mert lehet csökkentett testnevelést csinálhatsz csak. Nekem felnőtt koromban derült ki, hogy van egy szívrendellenességem (mitrális billentyű prolapsusa) ami nem betegség nem befolyásolja a mindennapi életem de futni nem tudok miatta mert elájulok. Plusz nekem is alacsony a vérnyomásom. Kardiológiára el kéne menned és akkor nem kéne lefutnod a 2000mt. Igen elájulhatsz tőle. És híznod kéne mert a 35 kiló nagyob kevés.
2019. okt. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, el. 35 kiló össz-vissz? Nekem csak az egyik lábam ennyi. Az ájulás nem a szervezetre veszélyes, hanem ha pl beba**od a fejed a betonba.
2019. okt. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azonnal ki kell vizsgáltatnod magad, nem értem, hogy a szüleid eddig miért nem tették meg!

Valószínűleg vashiányos és vérszegény is vagy, ez is okozhat ilyen tüneteket.

Nem csak testnevelés órán okozhat ez problémát, akár egy autó alá is beeshetsz...

2019. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen. Orvos!
2019. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Körübelül 4 éve nem voltam beteg max. pár napokat amikkel nem mentünk orvoshoz kb. 2 hónapja vettük észre, hogy alacsony mert addig nem mértük a vérnyomásom akkor vettünk ilyen mérő izét. Orvos látta azt mondta, hogy "hát ez alacsony" amúgy jó a szakmájában, egy nagyvárosból jár ide. Igazából ezelőtt már futottam/ gyorssétálltam le 2000 métert csak akkor még nem tudtuk, h alacsony a vérnyomásom tehát megtudtam tenni anélkül, h gondom lett volna.

Köszönöm a gyors válaszokat :)

2019. okt. 15. 22:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdés? Ha senkit nem zavar akkor futkoss 35 kilóval. Szuper orvos lehet ha nem tűnt fel neki milyen egészséges testalkatod van. A szüleid vakok, hogy nem látják milyen alultáplált vagy? Vagy ehhez mérleg kell nekik ami szintén nincs otthon. 100as vérnyomással el lehet lenni. 80as az már ájulós. A 35 kiló sokkal gázabb. Híznál egy kicsit lehet a vérnyomásod is jobb lenne
2019. okt. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Orvos csak azzal a dologgal foglalkozik, amire panaszkodsz. Tehát mond el minden panaszod az orvosnak, akkor azokra reagálni fog. Viszont ha vizsgálatokra küld, oda el kell menned.
2019. okt. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, kb. 1 hete voltam vérvételen és egészséges vagyok, vasam tökéletes.


Jó, nem ennyi kg/ cm vagyok azért nem írtam le mert nem akartam, hogy rám ismerjenek, de már tök mindegy (megnyitva hagytam családi gépen a kérdést xd)


Nahh szóval 175 cm és 50 kg vagyok.

Ha eddig bárhova leírtam, hogy ennyi akkor csak olyanokat kaptam, hogy de szép modell alkatod van meg ilyeneket.

Úgylátszik a 35 kg nagyobb felháborodást váltott ki, pedig arányaiban ugyanannyi mint a rendes súlyom a rendes magasságomhoz :/.

Köszi a válaszokat

2019. nov. 26. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!